Biblioteka pod lupą

  • 15.04.2021, 12:24
  • KR
Biblioteka pod lupą Solista Jerzy Kaufmann w trakcie występu

Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem nie zwolniła tempa i wciąż oferuje mieszkańcom i nie tylko, wspaniałe koncerty oraz przedstawienia - tym razem w internecie. Odwiedzając profil biblioteki na Facebooku spotkamy się z cyklem „Internetowa Scena Kolonowskiego”, którego pomysłodawcą był Józef Kotyś. Uczestnicy sami decydują o doborze repertuaru, jednak przedstawiane treści nie mogą zawierać wulgaryzmów ani obelg w kierunku innych.

Możemy zobaczyć dwie kategorie wykonawców – sekcje artystyczne działające w BiCeK-u: Studio pod Florianem, grupę teatralną Ars Fictis, hiphopową Formację Replay (wystąpiła w pilocie Sceny, którą był koncert z okazji Dnia Kobiet), chórek dziecięcy i Zespół Taneczny Figielek, których nagrania są planowane. Grupy te są przygotowywane przez opiekunów sekcji.

Do drugiej grupy należą zespoły i soliści działający samodzielnie. Repertuar przez nich przygotowywany musi trwać od dwudziestu do trzydziestu minut. Biblioteka oferuje profesjonalną relację video z koncertu, którą po publikacji artyści otrzymują do własnej dyspozycji. W najbliższą sobotę (17 kwietnia) na scenie wystąpią dobrze znane zespoły rockowe – Road Rock oraz Sztalkapa. W kolejnych tygodniach pojawi się grupa teatralna Ars Fictis, a na przełomie maja i czerwca zobaczymy kolejnych, głównie młodych wykonawców.

Oprawą zajmują się profesjonaliści – Dominik Kowalski (zdjęcia), Tomasz Kanas (dźwięk).

- Na występy czekają nie tylko widzowie. Bez możliwości sprawdzenia się w warunkach estradowych artyści tracą motywację do pracy. Dlatego uważam, że jest to potrzebne jednym i drugim. - mówi organizator.

Po zakończeniu pandemii cykle internetowe na Facebooku oraz kanale na YouTubie będą kontynuowane. Każdy zainteresowany wystąpieniem może spróbować swoich sił, kontaktując się bezpośrednio z Józefem Kotysiem za pośrednictwem messengera lub drogą mailową, wysyłając ofertę na adres [email protected] W ubiegłą niedzielę bohaterem odcinka był Jerzy Kaufmann. Zachęcamy do wysłuchania.

 

KR

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe