Kolejny rok bez imprez

  • 14.04.2021, 12:24
  • KUB
Kolejny rok bez imprez Zdjęcie potyczek rycerskich w ogrodach parafialnych podczas ostatniego jarmarku cysterskiego w 2019 roku. Czy na takie atrakcje będziemy czekać do 2022 roku czy dłużej?

Rok 2021 będzie drugim z rzędu bez jarmarku cysterskiego i bez dożynek gminnych. Sztandarowe imprezy gminy Jemielnica nie odbędą się ponownie z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że przed rokiem gmina była zmuszona rozwiązać umowy z wykonawcami i z firmami, które miały obsługiwać jarmark. 1 maja obowiązywały rządowe obostrzenia związane m.in. z zakazem zgromadzeń. Monety, wybite znaczenie wcześniej na pamiątkę wydarzenia, trafiły do punktu informacji turystycznej i tam można je jeszcze nabyć.

W ubiegłym roku we wrześniu nie odbyły się też planowane długo wcześniej dożynki gminne. Ich gospodarzem miała być Piotrówka. W tym roku również ta miejscowość miałaby przyjmować gości... Tak się nie stanie.

- Ze względu na stale utrzymującą się sytuację epidemiczną dożynek nie planujemy - informuje wójt Marcin Wycisło.

Na organizację święta plonów sołectwo Piotrówka miało zarezerwowane środki w funduszu sołeckim. Zamiast na nie - wyda je na inne cele, które mieszkańcy dopiero będą zatwierdzać na zebraniu wiejskim. Jedna z propozycji dotyczy m.in. opracowania dokumentacji projektowej i wykonania potrzebnego oświetlenia we wsi.

- Pieniądze z budżetu gminy, które wydalibyśmy na organizację imprez masowych, zostaną wykorzystane na wyposażenie nowego przedszkola i żłobka - mówi wójt. - W tej chwili jest to cel priorytetowy, szczególnie że powiat strzelecki i wszystkie jego gminy już po raz drugi nie otrzymały rządowego wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych - dodaje.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe