Będą nowoczesne boiska

  • 13.04.2021, 12:24
  • bea
Będą nowoczesne boiska

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Otmicach nie ma boiska z prawdziwego zdarzenia, obecnie uczniowie mają do dyspozycji jedynie boisko trawiaste. Wkrótce się to zmieni. Gmina ogłosiła przetarg na budowę nowego obiektu sportowego przy ZSP. Będzie to teren wielofunkcyjny z polami do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa. Obejmą one powierzchnię 1092 m2.

Prace remontowe rozpoczną się od zdjęcia górnej warstwy gleby, następnie wykonana zostanie podbudowa, obrzeża betonowe. a płyta boiska zostanie pokryta nawierzchnią polipropylenową. Zamontowane zostaną też ławki, bramki, kosze, siatki i piłkochwyty.

W budżecie gminy na ten cel zarezerwowano kwotę 350 tys. złotych.

- Złożyliśmy projekt do programu „Sportowa Polska” na dofinansowanie tej inwestycji - informuje zastępca wójta Grzegorz Koprek - W projekcie zawarliśmy też modernizację nawierzchni orlika przy szkole w Izbicku, płyta orlika jest już mocno wysłużona. Liczymy na 300 tys. dotacji do tych dwóch zadań.

Jeśli uda się pozyskać środki z zewnątrz to remonty obu placów sportowych ruszą w tym roku. Jeśli nie, to nowe boisko w Otmicach zostanie wykonane za środki własne gminy, a to w Izbicku poczeka na renowację do następnego roku.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe