Kolejne zwycięstwo do kolekcji

  • 10.04.2021, 08:24
  • ZAG
Kolejne zwycięstwo do kolekcji Mateusz Damas (przy piłce) był najskuteczniejszym zawodnikiem ASPR w spotkaniu z VIVE II Kielce
PIŁKA RĘCZNA: II liga mężczyzn

Drużyna ASPR Zawadzkie wygrała z rezerwami VIVE Kielce 33:30 w meczu 20. kolejki spotkań II ligi piłkarzy ręcznych. Był to jedyny pojedynek rozegrany w tej rundzie, trzy pozostałe zostały odwołane i odbędą się w późniejszym terminie. Po pierwszej połowie podopieczni Łukasza Morzyka prowadzili trzema bramkami (18:15), z taką samą przewagą po ich stronie zakończył się cały mecz.

Pierwsze dziesięć minut meczu stało pod znakiem bramek zdobywanych seriami. Zaczęło się od dwóch trafień gospodarzy (Pawła Zagórowicza i Adriana Przybysza), po czym VIVE odpowiedziało trzema golami (2:3). ASPR szybko odzyskała minimalne prowadzenie, a kolejne minuty były wyrównane, także odnośnie wyniku, który oscylował na granicy remisu (8:8). Między 17. a 19. minutą szczypiorniści z Zawadzkiego trzykrotnie pokonali kieleckiego bramkarza, a konkretnie byli to: Michał Krygowski oraz dwukrotnie Adam Wacławczyk. Kilka chwil później ten pierwszy dołożył dwa kolejne trafienia i przewaga ASPR wynosiła już trzy gole (13:10). Goście niemal od razu całkowicie odrobili straty (13:12) i prawie do końca pierwszej połowy różnica wynosiła jedną bramkę. Dopiero w samej końcówce do siatki trafili Mateusz Czaja oraz Paweł Zagórowicz, dzięki czemu gospodarze schodzili do szatni, prowadząc 18:15.

W ciągu dziesięciu pierwszych minut drugiej połowy zawodnicy z Kielc odrobili całą stratę (21:21). Na naszego bramkarza sposób znalazło dwóch graczy: Aleksander Pinda oraz Hubert Więckowski, którzy rzucili po trzy bramki. Na dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem mecz tak naprawdę zaczął się na nowo. Po trafieniu Mateusza Damasa i Adama Wacławczyka ASPR wróciła do dwóch oczek różnicy na swoją korzyść, szybko jednak goście znów wyrównali (24:24). Przez kolejne minuty obie drużyny wymieniały się ciosami, aż wreszcie podopieczni Łukasza Morzyka zanotowali trzy celne rzuty z rzędu (29:26), gdy dwukrotnie trafił Mateusz Damas i raz Adrian Przybysz. Po jednej bramce gości nasi szczypiorniści zdobyli kolejne trzy gole, a przewaga wynosiła już pięć trafień (32:27). Ostatecznie jednak ASPR wygrała 33:30, dopisując do swojego ligowego dorobku trzy cenne punkty.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie był Mateusz Damas, który do siatki rywali trafił w sumie dziewięciokrotnie. Po sześć goli rzucili Mateusz Czaja oraz Adrian Przybysz, pięć Michał Krygowski. Cztery razy na listę strzelców wpisał się Adam Wacławczyk, trzy bramki padły łupem Pawła Zagórowicza.

W całym meczu para sędziowska podyktowała zaledwie dwa rzuty karne, po jednym dla każdego z zespołów. Nasi zawodnicy niestety nie zamienili rzutu z siódmego metra na bramkę, co udało się gościom.

ASPR Zawadzkie - KS VIVE II Kielce 33:30 (18:15)
ASPR: Przemysław Mańko, Daniel Koprek, Mateusz Czaja (6 bramek), Piotr Damas, Paweł Zagórowicz (3), Mateusz Damas (9), Łukasz Smyk, Adam Wacławczyk (4), Adrian Przybysz (6), Adam Kalinowski, Michał Krygowski (5)
ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe