Zmodernizują wodociąg

  • 09.04.2021, 08:24
  • PL
Zmodernizują wodociąg Przebudowa rynku umożliwiła podjęcie nowej inwestycji

Trwają prace związane z przebudową placu 1 Maja w Ujeździe. W ostatnim czasie podjęto decyzję o rozszerzeniu działań, które prowadzone są w ramach inwestycji. Dotyczą one wymiany sieci wodociągowo-kanalizacyjnej zaopatrującej miejscowość.

- Instalacja znajdująca się w Ujeździe jest najstarszą oraz najbardziej wyeksploatowaną na terenie całej gminy. W większości pochodzi ona z lat 50. XX wieku, a także istnieje jeszcze odcinek powstały przed wojną, co wskazuje na konieczność modernizacji - informuje burmistrz Hubert Ibrom.

Prace obejmą restrukturyzację całej sieci, odnowę sześciu przyłączy do budynków, remont czterech zasuwów, trzech hydrantów, dwóch studni i pompowni ścieków.

- Realizacja tego zadania doskonale wpisze się w projekt, mający związek z poprawą gminnej gospodarki wodnej, którego finalizacja niedługo nastąpi - mówi burmistrz.

Koszt przedsięwzięcia opiewa na kwotę 80 tys. zł. Środki wygospodarowano z funduszy zabezpieczonych na rewitalizację rynku, które wynoszą blisko 8 mln zł.

Mieszkańcy muszą liczyć się z ewentualnymi problemami dotyczącymi chwilowych przerw w dostępie do wody, które wystąpić mogą w okolicach placu budowy.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe