Od 25 lat z nami

  • 08.04.2021, 12:24
  • KUB
Od 25 lat z nami Ks. Alojzy Piechota krótko po objęciu probostwa w Piotrówce

Jedenastego marca 1996 roku zmarł ks. Jan Karkosz, ówczesny proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Piotrówce.

- Akurat trwały przygotowania do drugiej peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - wspominają parafianie. - Do naszej parafii przyjechał nowy kapłan, ks. Alojzy Piechota. To on zajął się organizacją pogrzebu ks. Karkosza. On musiał się też zmierzyć z planowaną uroczystością przyjęcia kopii jasnogórskiego cudownego obrazu. Wszystko się udało...

Ks. Alojzy Piechota został proboszczem w Piotrówce 16 marca 1996.

- W tym roku mija 25 lat, od kiedy jest z nami - mówią parafianie. - Chcieliśmy uczcić ten jubileusz, ale przeszkodziła nam pandemia. Uznaliśmy, że okazją do modlitwy za księdza będzie Niedziela Palmowa. Zamówiliśmy mszę w jego intencji, ułożyliśmy specjalnie na tę okazję pieśń laudacyjną, podarowaliśmy mu kwiaty i drobny upominek. Mieszkańcy nie zgromadzili się w kościele, bo może tam naraz przebywać tylko 12 osób, ale ustawili się w należytych odstępach na placu kościelnym, na ulicy i w ogrodach parafialnych.

W ciągu ostatnich 25 lat wiele zmieniło się w parafii w Piotrówce.

- Przede wszystkim udało się odkupić od parafii ewangelicko-augsburskiej nieczynny cmentarz. Uporządkowaliśmy go, ogrodziliśmy murem i teraz służy mieszkańcom - mówią parafianie. - Wybudowano obszerną zakrystię i kaplicę przedpogrzebową. W kościele wymieniono posadzki, ogrzewanie, instalacje, dach... Pod przewodnictwem ks. Alojzego Piechoty udało się naprawdę sporo zrobić - relacjonują. - Życzymy mu zdrowia i sił do pracy na kolejne ćwierć wieku.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe