Mocne brzmienie Kolonowskiego

  • 07.04.2021, 12:24
  • KR
Mocne brzmienie Kolonowskiego Członkowie zespołu Sztalkapa

Gmina może pochwalić się niezwykle uzdolnionymi muzycznie mieszkańcami. W 2016 roku powstał zespół Sztalkapa. Pomysłodawcami byli Kamil Bonk (gitara rytmiczna) oraz Marek Wałaszek (gitara prowadząca). Efektem domina uzbierała się reszta zespołu - szukając perkusisty - znaleźli Adama Wacławczyka, który jak się okazało znał dobrego basistę - Piotra Hajduka. Po kilku próbach do składu dołączył wokalista Mateusz Iwanów. Na co dzień Kamil jest tłumaczem języka niemieckiego. Książki fantasy to jego hobby. Piotr - z zamiłowania majsterkowicz - pracuje jako elektryk wysokich napięć. Marek programuje roboty przemysłowe. Rower też nie jest mu obcy (o ile na trasie nie ma żadnych górek). Adam - student Game Studies na Uniwersytecie Opolskim - jest zawodnikiem klubu piłki ręcznej ASPR w Zawadzkiem. Mateusz - jeszcze student WSB - w wolnym czasie rysuje.

Oryginalna nazwa zespołu powstała w wyniku burzy mózgów, a za logo odpowiada Adam, którego wena dopadła podczas nudnych zajęć w liceum. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Z początku pojawił się problem z miejscem prób. Najpierw grali w domu Kamila, jednak ze względu na dość hałaśliwe muzykowanie, przenieśli się do salki na piętrze warsztatu samochodowego. Gorące dźwięki nie wystarczyły w zimie, więc znów szukali nowego, ciepłego lokum. Po każdej burzy wychodzi słońce, a dla chłopaków ze Sztalkapy słońcem okazała się biblioteka Mniejszości Niemieckiej w Kolonowskiem. Grają tam do dziś. Ze względu na dość młody wiek jeszcze nie wydali płyty, ale chcą ją nagrać w przyszłości. Zamieścili za to dwa utwory : „To on” oraz „Głuchy telefon” na swoim kanale na YouTube`ie.

Z pomocą przyszła Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem, która wsparła finansowo zespół i tym samym umożliwiła profesjonalne nagranie piosenek. Na swoim koncie mają kilka koncertów w okolicy (w tym jeden charytatywny w Zawadzkiem) oraz udział w festiwalu muzyki alternatywnej „Tarnogranie”. Najdalej pojawili się w miejscowości Niemojów na granicy polsko - czeskiej. Niestety pandemia nie sprzyja rozgłosowi i koncertom na żywo. Jednak muzycy nie próżnują i wykorzystują czas na próby, by po powrocie do normalności pokazać się od jak najlepszej strony. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy ich na wielkiej scenie. W kwietniu organizowany będzie koncert relacjonowany na Facebooku. O szczegółach z pewnością poinformujemy. Zachęcamy do śledzenia profilu zespołu, by bacznie obserwować rozwój uzdolnionych „chłopaków z sąsiedztwa”.

KR

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.04.2021, 23:28
Talenty z Fosowskiego

Pozostałe