Zawieszone także rozgrywki młodzieżowe

  • 03.04.2021, 08:24
  • ZAG
Zawieszone także rozgrywki młodzieżowe
PIŁKA NOŻNA

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zawieszeniu między innymi rozgrywek piłkarskich w Klasie Okręgowej, Klasie A i Klasie B. Był to efekt wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń, mających na celu walkę z trzecią falą koronawirusa.

Przez ostatni tydzień sytuacja epidemiczna w naszym kraju mocno się jednak pogorszyła. Pociągnęło to za sobą kolejne decyzje rządu. W tym tygodniu obchodzimy święta Wielkiej Nocy, stąd decyzje o następnym już lockdownie i kolejnych obostrzeniach.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki wespół z ministrem zdrowia, Adamem Niedzielskim, zaprezentowali kolejną listę zakazów i zasad reżimu, mających pomóc w ograniczeniu transmisji wirusa.

Najważniejszą z decyzji, patrząc z perspektywy sportowców i kibiców, jest zawieszenie rywalizacji w kolejnych ligach. Jeszcze w przedostatni weekend (20-21 marca) rywalizować mogła młodzież, teraz nawet to nie jest już możliwe. Na murawy czy parkiety mogą na ten moment wyjść jedynie sportowcy zawodowi.

W ubiegły weekend w rozgrywkach piłkarskich rywalizować mógł jedynie Piast Strzelce Opolskie, występujący w IV Lidze Opolskiej. Dla podopiecznych Macieja Kułaka przerwa wielkanocna zaczęła już jednak wcześniej, po wygranym 2:1 meczem z LZS-em Skorogoszcz (20.03). W planowanej 25. kolejce spotkań Piast miał o punkty powalczyć ze Swornicą Czarnowąsy. Na początku rundy wiosennej drużyna z Czarnowąs wycofała się jednak z rozgrywek. Z tego powodu mecz zakończył się walkowerem dla strzelczan, w terminarzu wpisany został wynik 3:0, a na konto Piasta wpadły trzy punkty. Dzięki dobrej grze na początku wiosny, nasz przedstawiciel wśród czwartoligowców zajmuje już ósme miejsce w ligowej tabeli.

W momencie oddawania do druku tego numeru Strzelca Opolskiego najbliższa kolejka, zaplanowana na ten weekend, wydaje się być niezagrożona. W Wielką Sobotę strzelczanie mają podejmować na swoim stadionie Fortunę Głogówek, plasującą się aktualnie na 14. pozycji w tabeli.

Przed zawieszeniem rozgrywek rundę wiosenną zdążyli zainaugurować młodzicy z dwóch drużyn reprezentujących powiat strzelecki. W Opolskiej Lidze Młodzików LUKS Ujazd przegrał jednak wysoko w Nysie. Miejscowa Polonia strzeliła naszemu zespołowi aż jedenaście goli. Przegrała także drużyna Piasta Strzelce Opolskie, grająca w nowo utworzonej II Lidze Młodzików. Strzelczanie ulegli na wyjeździe Victorii Żyrowa, z którą przegrali 2:3.

To będą już drugie koronawirusowe Święta Wielkanocne. Spędźmy je wszyscy bezpiecznie i zdrowo. Aktualne obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia. Miejmy nadzieję, że dzień później przynajmniej część sportowców będzie mogła wrócić do rywalizacji.

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe