Troje dzieci i nie płacisz

  • 02.04.2021, 08:24
  • JG
Troje dzieci i nie płacisz

Od 2014 roku w gminie realizowany jest lokalny program pn. „Wspieranie rodzin wielodzietnych w ponoszeniu kosztów związanych z opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnym”. Jego kolejna edycja rozpoczęła się 1 stycznia 2021 r. i będzie trwać do 31 grudnia 2022 r. Koordynatorem programu jest burmistrz Strzelec, a realizatorem Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich.

- Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych, w tym również do zastępczych, które mają na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub do 25. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, a do 26. roku życia jeśli przypada on w ostatnim roku studiów, do ich ukończenia - wyjaśnia Tadeusz Urbaniak, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich.

Pomoc finansowa udzielana jest w kwocie równej opłacie ponoszonej za trzecie i kolejne dziecko w rodzinie. Jedynym kryterium udzielania wsparcia finansowego jest liczba dzieci w rodzinie.  

- Mieszkańcy kwalifikujący się do programu muszą składać wnioski co pół roku. W tej chwili jest większe zainteresowanie, ponieważ od 1 stycznia wzrosła opłata za wywóz śmieci - dodaje kierownik.

Tylko w okresie styczeń - luty przyjęto 81 wniosków, a dla porównania rok wcześniej w tych samych miesiącach wpłynęło 61 wniosków. Fundusze na program pochodzą ze środków własnych gminy i są zagwarantowane w budżecie Ośrodka Pomocy Społecznej. W poprzednim roku z pomocy w ramach programu skorzystało 214 rodzin. OPS zapłacił za nich 43 500 zł.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe