Tysiące na oświatę

  • 01.04.2021, 08:24
  • PL
Tysiące na oświatę Szkołę czeka remont

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, która odbyła się 22 marca, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie zmian budżetu i w budżecie gminy na 2021 rok. Jeden z wprowadzonych punktów dotyczy zwiększenia nakładów na oświatę. Wygospodarowane środki umożliwią remont dachu budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe.

- To bardzo ważna, a zarazem potrzebna inwestycja. Wyniki przeglądów stanu technicznego budynku wskazują na konieczność kompleksowego remontu. Kontrole te przeprowadzane są każdego roku, a szczegółowe, co pięć lat - wyjaśnia burmistrz Hubert Ibrom.

Inwestycja obejmie modernizację dachu całego obiektu wraz z gmachem sali gimnastycznej. Władze gminy przymierzają się do przygotowania przetargu na realizację przedsięwzięcia. Suma, którą zabezpieczono na ten cel, opiewa na kwotę 240 tys. zł. Prace przewiduje się na okres przerwy wakacyjnej.

To jedno z kilku zadań, jakie zaplanowano w ujazdowskiej szkole. Kontynuowane będą działania związane z odświeżeniem wnętrza szkoły. W minionym roku pomalowano ściany wszystkich korytarzy. Tego roku odnowę przejdą klasy. Łączny koszt malowania to 250 tys. zł.

- Modernizacja placówek funkcjonujących na terenie gminy jest priorytetem. W każdej ze szkół realizujemy mniejsze bądź większe inwestycje ukierunkowane na rozwój oświaty. Docelowo chcemy, aby były one w jak największym stopniu dostosowane do potrzeb i komfortu nauczania - mówi burmistrz.

Nie tylko szkoły wymagają remontu. Podczas obrad, które odbyły się w poprzednich miesiącach, radni kilkukrotnie zwracali uwagę na stan dachu budynku Publicznego Przedszkola w Ujeździe.

- Dach w przedszkolu jest w lepszej kondycji niż w szkole, dlatego zadecydowaliśmy, że w pierwszej kolejności środki przekażemy na remont w placówce szkolnej. Odnowa dachu w przedszkolu będzie kolejnym punktem, po zamknięciu zadań inwestycyjnych w szkole. Najpóźniej w przyszłym roku, chcielibyśmy zainicjować tam prace remontowe - zapowiada burmistrz.

Wydatki oświatowe, obok renowacji obiektów, to także fundusze przeznaczane na szkolenia nauczycieli, materiały edukacyjne, pomoce dydaktyczne, komputeryzację, informatyzację placówek etc.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe