Pracują przy wodzie

  • 31.03.2021, 08:24
  • KUB
Pracują przy wodzie Na ul. Długiej obowiązuje zakaz ruchu w związku z trwającymi robotami

W ostatnim czasie w gminie Jemielnica odczuwalne były różne kłopoty z dostępnością wody w kranach.

- Spółka Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja prowadzi intensywne prace modernizacyjne na ujęciu wody i sieci wodociągowej - mówi wójt Marcin Wycisło. - Gdzieniegdzie w związku z robotami trzeba było obniżyć ciśnienie wody, dlatego mieszkańcy mogli zauważyć, że nastąpił zrzut wody z sieci na tereny zielone.

Na utrudnienia i przerwy w dostawie wody muszą być gotowi mieszkańcy ulicy Długiej w Jemielnicy i okolicznych ulic. Przypomnijmy, że w związku z budową nowego przedszkola jest tu wymieniany wodociąg - stare rury zostaną zastąpione innymi, o większym przekroju. Ma to zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe dla nowego obiektu oświatowego.

- Sieć kanalizacyjna w tym rejonie jest nowa i nie trzeba jej wymieniać. Wszelkie prace ograniczą się do wodociągu - zaznacza wójt.

Temat napraw sieci dotyczy nie tylko wodociągu publicznego, lecz także prywatnych posesji.

- W Jemielnicy mamy wiele domów niezamieszkałych, w czasie zimy w niektórych z nich porozrywało rury i pozalewało budynki - relacjonuje wójt i apeluje do mieszkańców o to, by od czasu do czasu zainteresowali się tym, co się dzieje po sąsiedzku na niezamieszkałej posesji. Taka czujność może być korzystna dla wszystkich.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe