Gmina dopłaci do żłobka

  • 30.03.2021, 12:24
  • BEA
Gmina dopłaci do żłobka

W gminie Izbicko prywatna firma planuje otworzyć żłobek w budynku obecnego przedszkola przy ul. Powstańców Śl. Nowe przedszkole, od września, otworzy swoje podwoje w modernizowanym obecnie obiekcie przy ul. 15 Grudnia (w dawnej szkole podstawowej). Radni wyrazili zgodę na dzierżawę lokali przy ul. Powstańców w trybie bezprzetargowym. Na ostatniej sesji, 22 marca, podjęto kolejną uchwałę „około żłobkową”. Tym razem rada gminy głosowała nad tzw. bonem żłobkowym - czyli dotacją celową dla podmiotów prowadzących żłobki i kluby dziecięce na terenie gminy.

W myśl przyjętej uchwały prowadzący niepubliczny żłobek mogą ubiegać się o dotacje w wysokości 400 złotych miesięcznie na każde dziecko zamieszkałe na terenie gminy, wysokość dotacji dla klubów dziecięcych - jeśli takie powstałby w gminie - może wynieść 250 zł miesięcznie na dziecko.

Radni przyjęli też plan nadzoru nad żłobkami i klubami dziecięcymi. Kontrole dotyczące warunków i jakości świadczonych usług w tych placówkach mają być przeprowadzane raz na dwa lata.

- To minimum, ale w razie potrzeby, możemy kontrolować daną placówkę w miarę bieżących potrzeb - zapewnia wójt Brygida Pytel.

 

BEA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe