Niebawem otworzą miejską bibliotekę

  • 30.03.2021, 08:24
  • JG
Niebawem otworzą miejską bibliotekę fot. I.Spałek/SOK Oddział dziecięcy czeka na najmłodszych czytelników

Pierwszego kwietnia, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna zostanie otwarta w nowej siedzibie, czyli w budynku tzw. czerwonej szkoły przy ul. Marka Prawego 21 w Strzelcach Opolskich. O inwestycji pisaliśmy już kilkukrotnie na naszych łamach, począwszy od złożenia przez Strzelecki Ośrodek Kultury wniosku o dofinansowanie do MKiDN, przez podpisywanie umów, aranżacje, realizację prac, aż po przenoszenie księgozbioru.

- Chcieliśmy otworzyć bibliotekę wcześniej i zrobić to oficjalnie z udziałem zaproszonych gości, którym chcieliśmy, przy okazji tego wydarzenia, serdecznie podziękować za zaangażowanie i wkład wniesiony na różnych etapach tej inwestycji. Niestety sytuacja epidemiczna cały czas utrudniała nam organizację otwarcia biblioteki w takiej formule i oprawie jaką sobie zaplanowaliśmy dla tak eleganckiej przestrzeni, wciąż czekaliśmy na odpowiedni moment, który do tej pory nie nastał - mówi Izabela Spałek ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury. – Tętniącym sercem biblioteki są jednak czytelnicy, i to oni dopytywali się sukcesywnie o termin otwarcia biblioteki, więc postanowiliśmy, że otworzymy dla nich placówkę w najbliższy czwartek, przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych, nie czekając na bardziej dogodny moment - dodaje.

Przygotowano również niespodzianki! Tego dnia na pięciu nowych czytelników, którzy zawitają do biblioteki i zapiszą się w oddziale dla dzieci i młodzieży oraz na pięciu nowych czytelników, którzy zrobią to samo w wypożyczalni dla dorosłych będą czekały wyprawki czytelnicze, a w środku upominki z literackim akcentem.

- Dla wszystkich czytelników tych obecnych, których bardzo sobie cenimy i dziękujemy, że czekali cierpliwie na otwarcie, jak i nowych - przygotowaliśmy nowe karty biblioteczne, które wyglądem nawiązują do wnętrza biblioteki - dodaje Izabela Spałek.

Zapraszamy serdecznie - biblioteka zostanie otwarta o godzinie 10.00. W kolejnym numerze znajdziecie relację z otwarcia placówki.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe