Poeci są wśród nas

  • 17.03.2021, 12:24
  • KR
Poeci są wśród nas Pani Kamila z dumą przedstawia swoje dzieło!

Kamila Bednarek mieszka w Staniszczach Małych. Od piętnastu lat pracuje jako sekretarz w sądzie w Opolu. Oprócz tego wraz z mężem prowadzą firmę oferującą wynajem dmuchanych atrakcji oraz produkuje ozdoby ze styroduru i styropianu. Warto też wspomnieć, że jest mamą dwójki chłopców. Celowo o tym wspominam, gdyż w całym natłoku obowiązków znalazła chwilę, by pisać i tworzyć wspaniałe wiersze dla dzieci inspirowane życiem codziennym.

Pierwsze wierszyki powstały w 2011 roku i lądowały na blogu www.pluszowewierszyki.blogspot.com. W ostatnich latach wydawnictwa same się oferowały, co było jasnym sygnałem, że warto wrócić do pisania.

Pani Kamila jest jednym z dziesięciu autorów książki „Wiersze dla dzieci”, antologia poetów współczesnych, edycja 11. wydawnictwa Astrum. Znajduje się tam 10 wierszy jej autorstwa. Na ten moment książkę można zakupić u pani Kamili osobiście lub w księgarni internetowej wydawnictwa.

 Skąd inspiracja ?

- Początkowo inspiracją do pisania wierszy były pluszaki syna, stąd też nazwa strony. Później inspirację czerpałam z tego, co akurat robiliśmy. Malowaliśmy kredkami - powstał wiersz o kredkach. Obserwowaliśmy deszcz - napisałam „Kropelkę Amelkę”. Wycieczka rowerowa nad Ptasi Staw w Spóroku - powstał „Listek Antoni”. Mały nie chciał sprzątać, napisałam o miotle, która mu pomoże. I pomogła! - mówi autorka. - Literatura dziecięca to zdecydowanie mój faworyt jeśli chodzi o pisanie. Uwielbiam dzieci, ich wyobraźnię. W zasadzie wszystko co robię ma związek z dziećmi. W rodzinnej firmie „Twój Dekor”, tworzę od lat imiona i dekoracje do pokoi dziecięcych, a także organizuję imprezy dla dzieci z dmuchańcami.

 Będą kolejne dzieła?

- Moim marzeniem jest wydać pięknie ilustrowaną książkę z wierszami dla dzieci. I mogę zdradzić, że jest ona w przygotowaniu. Chociaż termin wydania jest jeszcze bardzo odległy - informuje.

Gratulujemy sukcesów i życzymy lekkiego pióra wraz z nieograniczonymi inspiracjami!

Media społecznościowe, na których znajdziemy twórczość panią Kamili: www.wierszykidladzieci.pl, www.facebook.com/pluszowewierszykiibajki, www.superdmuchance.eu, www.twojdekor.pl

 

KR

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe