W derbach powiatu lepsi gospodarze

• 27.03.2021, 12:24
  • ZAG
W derbach powiatu lepsi gospodarze Patryk Brodacki (w czerwonym stroju) strzelił w derbowym pojedynku dwa gole
PIŁKA NOŻNA: I liga juniorów

Piłkarze Jedności Rozmierka pokonali w meczu 3. kolejki I ligi juniorów Naprzód Jemielnica. Pierwsza połowa była dynamiczna, ale nie padła w niej ani jedna bramka. Druga za to obfitowała w trafienia, których było aż trzy. Wszystkie padły łupem gospodarzy, którzy mogą dopisać sobie trzy punkty do ligowego dorobku. Dla Rozmierki to pierwsza wygrana wiosną, po porażkach w dwóch pierwszych meczach.

Początek spotkania był wyrównany, a obie drużyny miały swoje szanse. Długą piłkę na linię pola karnego otrzymał Patryk Brodacki, który próbował oszukać bramkarza gości i oddać strzał, co ostatecznie mu się nie udało. Kilka minut później podawał on do Adama Wojdyły, który strzelając głową trafił ponad poprzeczką. Goście odpowiedzieli natychmiast, a szybką akcję zagrali Szymon Pyka i Marcel Kozioł, piłka została jednak wybita wprost pod nogi Patryka Bolka. Ostatecznie wynik pozostał bez zmian. W dalszej części meczu akcje przenosiły się raz pod jedną, raz pod drugą bramkę. W 20. minucie Jedność próbowała szczęścia z prawej strony boiska, po zamieszaniu w polu karnym jeden z zawodników oddał strzał, który ostatecznie został zablokowany przez gości, a sędzia odgwizdał faul na bramkarzu. Jeszcze przed przerwą w poprzeczkę uderzył Adam Wojdyła, który otrzymał podanie od Patryka Brodackiego. Jemielnica miała szansę odpowiedzieć już chwilę później, ale strzały Jakuba Galasa i Marcela Kozła zostały zablokowane przez obrońców gospodarzy.

Już trzy minuty po wznowieniu gry padła pierwsza bramka, a wynik tego dnia otworzył Patryk Brodacki. W 56. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Patryk Bolk, który będąc na czystej pozycji strzeleckiej, uderzył obok prawego słupka. Gospodarze odpowiedzieli po kilkudziesięciu sekundach, podwyższając wynik. A dokładniej zrobił to Bartłomiej Grzysek, który pięknym strzałem w prawe okienko bramki umieścił piłkę w siatce. Potem tempo meczu trochę spadło, choć piłkarze Naprzodu zagrali kilka dobrych akcji. Na ich drodze stawali jednak zawsze przeciwnicy, którzy strzegli swojej bramki. W 77. minucie zamieszanie w polu karnym Jemielnicy wykorzystał Patryk Brodacki, który strzelił swojego drugiego gola, ustalając tym samym wynik na 3:0 dla Jedności. Jeszcze w końcówce szansę miał Marcel Kozioł, który próbował lobować bramkarza wychodzącego z własnej bramki.

Jedność Rozmierka - Naprzód Jemielnica 3:0 (P. Brodacki 2, Grzysek)
Jedność: Rafał Nocoń, Marcin Blaut, Piotr Kała, Bartłomiej Grzysek, Patryk Brodacki, Adam Wojdyła, Michał Ochmann, Dawid Glinka, Jan Polok, Kamil Kała, Bartłomiej Brodacki oraz Maciej Kokot, Daniel Kała
Naprzód: Dominik Jaskóła, Szymon Pyka, Samuel Biemer, Jak Hellmann, Marcin Gawroński, Mariusz Bugajewski, Bartosz Biemer, Marcel Kozioł, Tomasz Moskiewicz, Jakub Galas, Patryk Bolk oraz Mateusz Helisz