Pieniądze na rozwój wiosek

  • 26.03.2021, 08:24
  • PL
Pieniądze na rozwój wiosek Od ubiegłego roku oko mieszkańców Sieroniowic cieszy piękny i zielony skwer przy świetlicy wiejskiej

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to środki pieniężne przeznaczone na realizację przedsięwzięć wspierających rozwój opolskich terenów wiejskich. Sołectwa otrzymają dofinansowanie z budżetu wojewódzkiego w wysokości 5 tys. zł oraz dodatkowy 1 tys. zł wygospodarowany z funduszy gminnych. W ubiegłym tygodniu przedstawiono listę miejscowości i projektów, które objęte zostaną dotacją.

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznej edycji zmodernizowano Sieroniowice (upiększono teren przy świetlicy wiejskiej), Balcarzowice (doposażono plac zabaw przy miejscowym przedszkolu), Zimną Wódkę (odnowiono podłogę w wiejskim domu spotkań).

Tego roku, podobnie jak poprzednio, pieniądze trafią do trzech wiosek gminy Ujazd. Skorzystają z nich Nogowczyce, Olszowa i Niezdrowice.

W Nogowczycach planowany jest zakup oraz montaż domku ogrodowo-narzędziowego.

- Chcemy zlokalizować go na placu w pobliżu wiaty i świetlicy wiejskiej. Mamy dużo sprzętu, który będziemy mogli tam swobodnie przechowywać. Takie rozwiązanie będzie bardzo pomocne podczas organizacji różnych akcji - mówi sołtys Andrzej Grabiec.

W Olszowej fundusze przeznaczone zostaną na kupno kamer, które zainstalowane będą w ramach sieci miejsko-gminnego monitoringu.

- Na terenie naszego sołectwa zamontowane zostaną trzy kamery. Dwie znajdą się w Olszowej i jedna w Księżym Lesie. Cieszy nas, że dzięki dodatkowej gotówce, możemy zrobić coś dla naszej miejscowości - mówi sołtys Irena Podolska-Koziołek.

W Niezdrowicach pula środków umożliwi pozyskanie tablic edukacyjnych.

- Tablice będą kolejnym etapem promującym projekt pod hasłem „Niezdrowice lasem pachnące, wodą i miodem płynące”. Planujemy zamontować je na wale wzdłuż Kanału Gliwickiego, ponieważ będą informować o wodzie, a zwłaszcza budowie i historii Kanału Gliwickiego oraz Kłodnickiego - mówi sołtys Ewa Mosler.

Marszałkowskie dofinansowanie to szansa na realizację nowych projektów i rozkwit ujazdowskich wiosek.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe