W niedzielę zostaną poświęcone

  • 24.03.2021, 12:24
  • KUB
W niedzielę zostaną poświęcone Palmy przygotowywano w świetlicy wiejskiej

W Piotrówce odbyły się kolejne warsztaty przedświąteczne. Tym razem mieszkańcy wykonali palmy wielkanocne. Organizatorami spotkań, które przebiegały w reżimie sanitarnym, byli Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, świetlica wiejska i biblioteka.

- Wykonaliśmy ponad 40 palm. Wcześniej z papieru uformowaliśmy kwiaty, natomiast w ubiegłym roku latem zebraliśmy trawy, które zostały wysuszone i razem z zielonym bukszpanem posłużyły nam teraz do zrobienia palm - mówi Bronisława Latocha, przewodnicząca oddziału Civitas Christiana. - Przyozdobiliśmy nimi świetlicę i bibliotekę, a w Niedzielę Palmową zostaną poświęcone. Obrzęd ma się odbyć w grocie przy kościele podczas każdej mszy św., by zachować zasady sanitarne - informuje pani Bronisława.

Civitas Christiana szykuje też wystawę pisanek i ozdób wielkanocnych w Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich - gdy tylko będzie to możliwe.

- Ludziom bardzo potrzebne były nasze przedświąteczne spotkania. Niestety, z powodu epidemii musieliśmy je ograniczyć do kilku osób - dodaje.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe