Będzie tu nawet biblioteka

  • 16.03.2021, 12:24
  • BEA
Będzie tu nawet biblioteka W przyszłym przedszkolu wykańczane są wnętrza pomieszczeń

Prace remontowe nowego budynku przedszkola idą pełną parą. Mają się zakończyć w czerwcu - termin ten nie jest zagrożony, bo wszystko przebiega zgodnie z planem. Trwa etap wykańczania wnętrz i zagospodarowywania obejścia. W lipcu, gdy przedszkolaki będą na wakacyjnej przerwie, rozpocznie się przeprowadzka ze starego budynku na Powstańców Śl.. Przypomnijmy, że w nowym przedszkolu mają powstać dwa oddziały dla maluchów na parterze oraz trzy oddziały dla starszaków na piętrze (do 20 osób każdy). Oprócz tego będą też gabinety dla personelu oraz dyrektora, szatnie, pokój do pracy indywidualnej, magazynek, toalety (w tym jedna przeznaczona dla niepełnosprawnych).

Plac zabaw, który został w spadku po szkole zostanie zaadaptowany na potrzeby małych dzieci, pojawią się nowe atestowane urządzenia. Plac zabaw przy starym przedszkolu przeznaczony zostanie do rozbiórki.

W nowym obiekcie będzie też sala gimnastyczna. Przedszkolaki będą miały swoją bibliotekę z czytelnią. Zostanie ona umiejscowiona w łączniku remontowanego budynku.

 

BEA

Podziel się:

Komentarze (0)


Pozostałe