Błyskawiczna sesja

  • 10.03.2021, 12:24
  • bea
Błyskawiczna sesja

Dwie minuty 12 sekund tyle trwała sesja rady gminy, która odbyła się 1 marca. Nie, to nie pomyłka redaktora. Radni zasiedli na chwilę na sali obrad na sesji nadzwyczajnej - głosowali tylko nad jedną uchwałą, dotyczącą bezprzetargowego wynajmu pomieszczeń obecnego przedszkola w Izbicku na czas określony, na okres nie krótszy niż 3 lata. Uchwała została przyjęta. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej tę samą uchwałę radni odrzucili.

W pomieszczeniach po przedszkolu, które we wrześniu przenosi się do budynku szkoły podstawowej, firma prywatna chce uruchomić żłobek. Na lutowej sesji radni mieli sporo wątpliwości, aby je rozwiać spotkali się z przedstawicielką tej firmy. Pytali o koszty prowadzenia żłobka, plany etc. Dopiero po tej rozmowie zdecydowali się podjąć uchwałę o bezprzetargowym wynajmie budynku przy Powstańców Śl.

O tym czy w gminie będzie prywatny żłobek przeważy kolejna uchwała wprowadzająca w gminie tzw. bon żłobkowy - czyli dopłatę do czesnego za pobyt dziecka żłobku. Czy radni ją podejmą? w miniony poniedziałek spotkali się na komisji, by to omówić.

Obecnie w gminie Izbicko zameldowanych jest 170 dzieci do lat trzech. Rodzice tych maluszków muszą szukać opieki żłobkowej w okolicznych gminach lub rezygnować z pracy... Żłobek rozwiązałby wiele problemów.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe