Nowa sieć na Długiej

  • 04.03.2021, 12:24
  • KUB
Nowa sieć na Długiej Na ul. Długiej w Jemielnicy, przy której budowane jest przedszkole, zostanie zmodernizowany wodociąg

Gdy ruszyła budowa przedszkola w Jemielnicy, władze gminy stanęły przed dylematem: budować specjalny zbiornik przeciwpożarowy dla tego obiektu czy przerobić istniejącą sieć wodno-kanalizacyjną w taki sposób, by spełniała odpowiednie parametry. Zdecydowano o wyborze drugiej opcji.

Sieć wodno-kanalizacyjna na ulicy Długiej zostanie zmodernizowana poprzez zwiększenie przekroju rur i zainstalowanie trzech nowych bardziej wydajnych hydrantów.

- Dzięki realizacji tego zadania zapewnimy bezpieczeństwo przeciwpożarowe nie tylko dla nowego przedszkola, lecz także podniesiemy je dla wszystkich okolicznych mieszkańców - mówi wójt Marcin Wycisło. - Można powiedzieć, że „upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu”, ponieważ unowocześnimy starą wysłużoną już sieć i jednocześnie zabezpieczymy nowy gminny obiekt oświatowy.

W ubiegłym roku powstał projekt, a w tym rozstrzygnięto przetarg na tę inwestycję. Wystartowały w nim trzy firmy, które życzyły sobie za wykonane prace od 286 tys. zł do 436 tys. zł. Wybrano najtańszą ofertę spółki Idua z Tarnowskich Gór. Udzieli ona na całość 72 miesięcy gwarancji. Przy czym prace podzielono na dwa etapy.

Jak informują władze gminy, w pierwszym etapie nastąpi przebudowa sieci. Potrwa on do 31 marca. W drugim etapie zaplanowano odtworzenie nawierzchni. Firma ma wykonać roboty w ciągu 10 dni od momentu, gdy otrzyma zlecenie od gminy, ale nie później niż do 14 maja. Drugi etap ma zostać zsynchronizowany z wykończeniem dróg i budową parkingu przy przedszkolu.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkanka
mieszkanka 10.03.2021, 08:37
Chociaż "jedna" rzecz, która zostanie dobrze zrealizowana w naszej gminie..

Pozostałe