Wysoka wygrana ASPR

  • 27.02.2021, 08:24
  • ZAG
Wysoka wygrana ASPR Po końcowym gwizdku szczypiorniści ASPR-u mogli cieszyć się z ważnych trzech punktów
PIŁKA RĘCZNA: II liga mężczyzn

ASPR Zawadzkie wysoko pokonała rezerwy VIVE Kielce w 16. kolejce spotkań grupy mistrzowskiej II ligi piłkarzy ręcznych. Od początku wyjazdowego spotkania podopieczni Łukasza Morzyka prowadzili, a im dłużej trwał ten mecz, tym ich przewaga była większa. Trzy zdobyte punkty pozwoliły na awans w tabeli na trzecie miejsce.

Już po pięciu minutach ASPR prowadziła trzema bramkami (5:2) po dwóch skutecznych trafieniach Adama Wacławczyka i Pawła Zagórowicza, a także jednym Michała Krygowskiego. Goście prezentowali wysoką skuteczność, co pozwoliło na budowanie coraz większej przewagi, która po kwadransie wynosiła już siedem trafień (10:3). W pierwszej połowie nasi szczypiorniści zanotowali pięć serii bramkowych, z czego najdłuższa liczyła cztery skuteczne rzuty. Rywale naszego bramkarza pokonywali pojedynczo. Na przerwę podopieczni Łukasza Morzyka schodzili prowadząc dziesięcioma golami (20:10).

Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu naszej drużyny. Zaczęło się co prawda od dwóch z rzędu trafień gospodarzy (12:20), ale szybko ASPR wzięła sprawy w swoje ręce. Dziesięciobramkową przewagę zawodnicy z Zawadzkiego odzyskali dopiero w 49. minucie po tym jak bramkarza Kielc pokonali Paweł Zagórowicz i Adam Kaczka. Potem trafiliśmy trzykrotnie z rzędu (Tomasz Czupała, Adam Kaczka i Wojciech Wacławczyk) i było już 34:12. Do końca spotkania goście powiększyli swoją przewagę do piętnastu trafień. Ostatni na listę strzelców wpisał się Mateusz Damas, który do siatki trafił już w 60. minucie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie był Paweł Zagórowicz, który do bramki rywali celnie trafiał dziesięciokrotnie. Siedem bramek dołożył Adam Wacławczyk, pięć Mateusz Damas. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Michał Krygowski, trzy razy Mateusz Czaja, Piotr Damas i Adrian Przybysz. Dublet ustrzelili Adam Kaczka, Daniel Koprek oraz Łukasz Smyk. Honorowe trafienie zanotował Wojciech Wacławczyk. Nasi zawodnicy trzykrotnie wykonywali rzuty karne, zachowują stuprocentową skuteczność w tym elemencie.

W następnej kolejce ASPR podejmie u siebie inną drużynę w województwa świętokrzyskiego - SMS II Kielce. Ten mecz w najbliższą sobotę.

KS VIVE II Kielce - ASPR Zawadzkie 27:42 (10:20)
ASPR: Przemysław Mańko, Adam Kaczka (2 bramki), Daniel Koprek (2), Mateusz Czaja (3), Piotr Damas (3), Paweł Zagórowicz (10), Mateusz Damas (5), Łukasz Smyk (2), Adam Wacławczyk (7), Adrian Przybysz (3), Wojciech Wacławczyk (1), Michał Krygowski (4)
ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe