Leśna będzie równa

  • 24.02.2021, 12:24
  • KUB
Leśna będzie równa Ulica Leśna wymaga remontu

Temat dziur na ulicy Leśnej w Wierchlesiu był poruszany na łamach „Strzelca Opolskiego” wielokrotnie. Między innymi w ubiegłym roku. O przeprowadzenie napraw monitowali mieszkańcy, wśród nich radna Jolanta Staś i sołtyska (także radna) Martyna Małek-Bombelka. Ulica wreszcie doczeka się remontu. Zabezpieczono na niego środki w tegorocznym budżecie gminy.

W styczniu został rozstrzygnięty przetarg na tę inwestycję. Startowało w nim siedmiu oferentów, którzy proponowali wykonanie prac za kwoty od 90 tys. zł do prawie 153 tys. zł. Wybrano najtańszą ofertę firmy Rafalin z Blachowni za kwotę 90 147 zł. Na przeprowadzone roboty przedsiębiorstwo udzieli 60 miesięcy gwarancji. Remont potrwa do końca kwietnia.

- Cieszymy się z tej inwestycji - mówi sołtyska. - Mamy nadzieję, że prace zostaną wykonane solidnie i nowa nawierzchnia posłuży mieszkańcom przez długie lata.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kugel
Kugel 01.03.2021, 20:39
Wójt będzie remontować stodołe za „karczmą cysterską”. Wójt to odnowiciel starych ruder, dlatego na drogi nie ma pieniędzy.
Piotrowka
Piotrowka 26.02.2021, 16:41
Rolnicy mają nowe drogi. A co z droga między ulica Kosciuszki a Madalińskiego? Te rozjeżdżone pole wygląda okropnie. Może wójt w końcu się tym zainteresuje!
Górny
Górny 01.03.2021, 21:46
Masz racje, ta droga to czyste ciaplyto!
Adam
Adam 26.02.2021, 09:06
Jaka jest procedura odwłowania wójta z urzędu? Co trzeba zrobić?
Jarząbek Wacław
Jarząbek Wacław 27.02.2021, 11:36
Procedura jest bardzo prosta. Skończyć studia, zdobyć zaufanie wyborców i wystartować w wyborach. Życzę powodzenia!
czytelnik
czytelnik 01.03.2021, 07:47
A po co studia???
Jarząbek Wacław
Jarząbek Wacław 01.03.2021, 19:47
Chociażby po to aby znać procedurę odwoływania wójta, zaś po jej skutecznym przeprowadzeniu nie zadawać więcej infantylnych pytań.
czytelnik 2
czytelnik 2 03.03.2021, 12:53
O mądraliński!!!
Piotr Puka
Piotr Puka 25.02.2021, 09:32
Pan wójt Wycisło odremontuje budynek urzędu gminy Jemielnica za 360 000 zł. To kolejna ruina remontowana przez wójta. Wójt to odnowiciel starych bud. Po co remontować rudery na kredyt? Walczcie ze smogiem zamiast trwonić pieniądze na stare rudery!!!
mieszkanka
mieszkanka 26.02.2021, 09:54
Najważniejsze, że "Rolnicy" mają drogi wyremontowane do swoich pól - to jest "priorytet" Gminy Jemielnica :-)

Ze smogiem nikt u nas nie będzie walczyć - przynajmniej nie ta "Gmina"...

Pozostałe