Kadłubska kiełbasa z certyfikatem

  • 2 dni temu, 13:05
  • JG
Kadłubska kiełbasa z certyfikatem Tomasz Mróz cieszy się, że dołączył do sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie
Kupując produkt z oznaczeniem "Dziedzictwo Kulinarne Opolskie" mamy pewność, że zjemy produkty lokalne najwyższej jakości. Oferują je gospodarstwa rolne i agroturystyczne, zakłady przetwórstwa żywności, sklepy oraz restauracje należące do sieci DKO.

W grudniu zarząd województwa opolskiego podjął decyzję o przyznaniu członkostwa w sieci 8 nowym podmiotom. Wśród nich znalazła się Gospoda i Masarnia Mróz z Kadłuba, która zgłosiła kiełbasę wiejską czosnkową i kiełbasę śląską. W czwartek, 18 lutego, w urzędzie marszałkowskim Tomasz Mróz odebrał certyfikat.

- To nasz rodzinny biznes, który prowadzimy już od ponad 100 lat. Wszystko zapoczątkował mój pradziadek Thomas Mrohs, a następnie jego potomkowie. Obecnie ja się tym zajmuję razem z partnerką Ewą - mówi pan Tomasz. - Nasze produkty produkujemy według starych receptur, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie. W każdy poniedziałek przywożę półtusze z Toszka i razem z Krystianem, moim pracownikiem, zajmujemy się ich obróbką. Wszystko jest świeże, smaczne i bez zbędnych konserwantów - dodaje. 

Jak to się stało, że kadłubski producent dołączył do grupy DKO?

- Kiedy jesienią we wiosce pani sołtys otwierała Kadłubską Zagrodę przygotowałem poczęstunek. Jeden z gości z urzędu marszałkowskiego w Opolu zachwalał nasze kiełbasy i zapytał, dlaczego jeszcze nie dołączyliśmy do opolskiej sieci. Poszukałem informacji na ten temat, złożyłem wniosek i się udało. Bardzo się cieszymy, bo to nasz mały sukces. Teraz możemy posługiwać się logotypami DKO, a przed sklepem zawiesimy tabliczkę, że posiadamy certyfikat - dodaje pan Tomasz. 

Jego produkty można kupić w sklepie w Kadłubie, a także na targach m.in. w Kolonowskiem i Ozimku. Masarnia zakupiła drugi samochód i niebawem mięsne smakołyki będzie można kupić w kolejnych miejscowościach.

Z naszego powiatu w sieci DKO są już m.in. Winnica Rodzinna Cwielong-Olszewski i Pasieka Gucio z Niezdrowic. 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe