Wodzenie w sieci

  • 19.02.2021, 08:24
  • PL
Wodzenie w sieci Ujejska ekipa wodząca

Wodzenie niedźwiedzia to doroczny zwyczaj kultywowany w wielu miejscowościach na terenie gminy. Każdego roku barwne korowody wychodziły na ulice wiosek. Pandemia przyczyniła się do podjęcia decyzji o rezygnacji z organizacji tradycyjnych pochodów.

Inaczej niż zwykle wyglądały bery, które odbyły się w niedzielę, 14 lutego, w Starym Ujeździe. Wydarzenie podobnie jak większość w pandemicznej rzeczywistości, przeniesiono w przestrzeń internetową. Tego roku grupa wodząca spotkała się na świeżym powietrzu przy budynku straży i przygotowała dla mieszkańców berowe widowisko. Relacjonowano je na żywo za pośrednictwem Facebooka.

- To już 14 raz wodziliśmy niedźwiedzia w naszej wiosce. Tym razem w nieco zmienionej formie, ale chcieliśmy podtrzymać coroczną tradycję oraz uatrakcyjnić naszym mieszkańcom ostatni weekend karnawału - mówi sołtys Sebastian Golec.

Restrykcje uniemożliwiły również wspólną zabawę. Dla uczestników zorganizowano symboliczny poczęstunek.

- Dziękuję Dawidowi Socha za przygotowanie swojskich wyrobów oraz Reginie i Marcinowi Jokiel za przyrządzenie i poczęstunek ślimakami, a także wszystkim zaangażowanym w akcję - mówi Sebastian Golec.

Zebrane środki przekazane zostaną na malowanie kościółka św. Michała Archanioła.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe