Śmierć na torach

  • 17.02.2021, 12:24
  • KZ
Śmierć na torach Pociąg TLK „Krasiński” relacji Warszawa Wschodnia-Wrocław Główny

W sobotę, 13 lutego, około godziny 14:40 w Staniszczach Małych doszło do wypadku kolejowego, w wyniku którego pod kołami pociągu TLK „Krasiński” relacji Warszawa Wschodnia - Wrocław Główny śmierć poniósł mężczyzna.

Na miejscu tragedii policja, pod nadzorem prokuratora, wykonała czynności dochodzeniowo-śledcze, które miały na celu poznać przyczynę wypadku. Na czas trwania działań ruch pociągów na tym odcinku został wstrzymany, a dla podróżujących zorganizowano komunikację zastępczą.

- Widziałam jak ludzie z walizkami wysiadają z pociągu - relacjonuje jedna z mieszkanek wioski - To był niecodzienny widok, myślałam, że pociąg się zepsuł...- opowiada.

Jak poinformowała nas Marta Białek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, w poniedziałek 15 marca wykonywane były czynności, mające na celu potwierdzenie tożsamości zmarłego. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że był to starszy mężczyzna, mieszkaniec gminy Kolonowskie.

Z relacji mieszkańców wynika, że wiele osób skraca sobie drogę, idąc po torowisku. To bardzo niebezpieczne, tym bardziej, że na tej trasie kursują, prócz pociągów regionalnych, także dalekobieżne składy, w tym pendolino.

Zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, szczególnie podczas przechodzenia przez tory. Wybierajmy miejsca oznakowane. Dbajmy o swoje zdrowie i życie, bo do tragedii wystarczy niekiedy chwila nieuwagi.

 

KZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe