Rekordowa wiosna i jesień...

  • 08.12.2020, 12:46
  • RED
Rekordowa wiosna i jesień... fot.pixabay
Marzec tego roku był pod względem wystawionych zwolnień lekarskich miesiącem wyjątkowym. W całym kraju wystawiono wówczas 3 mln 142 tys. zwolnień lekarskich. Był to ponad 46 procentowy wzrost w stosunku do tego samego miesiąca 2019 r.

Marzec został jednak zdetronizowany przez jesienny październik, kiedy do ZUS wpłynęło aż 3 mln 150 tys. zaświadczeń chorobowych (zwolnienia lekarskie z tytułu choroby własnej, na opiekę na dzieckiem bądź innym członkiem rodziny). W tym miesiącu wystawiono o 52 proc., zwolnień lekarskich więcej niż we wrześniu.

- W województwie opolskim w zwolnienia lekarskie najbardziej obfitowały ostatnie dwa tygodnie października. Rekordowy jest okres od 26 października do 1 listopada, gdy ZUS w regionie zanotował 21,5 tysiąca zwolnień. Tydzień wcześniej, bo od 19 do 25 października wpłynęło 19,5 tysiąca e-ZLA. Tym samym, dotychczasowe dwa najbardziej "chorobowe" tygodnie marca to jest od 16 do 29 ustąpiły miejsca październikowym - mówi Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

 - Znamy też miesiąc, a nawet tygodnie, w których lekarze wystawiali w regionie najmniej elektronicznych zwolnień lekarskich. Najzdrowszy dla mieszkańców Opolszczyzny był czerwiec, kiedy placówki ZUS w regionie zarejestrowały około 27 tysięcy orzeczeń o niezdolności do pracy bądź absencji z tytułu opieki nad członkami rodziny. W tygodniu od 8 do 14 czerwca wystawiono niespełna 5,1 tysięcy zwolnień, w tygodniu od 6 do 12 lipca ponad 6,1 tysięcy, a od 22 do 28 czerwca 6,3 tysięcy e-ZLA – mówi Sebastian Szczurek.

RED

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe