Zaw-Kom ma 25 lat

  • 13.02.2021, 12:24
  • KZ
Zaw-Kom ma 25 lat Burmistrz Mariusz Stachowski oraz przewodniczący rady miejskiej Dariusz Zajdel złożyli serdeczne życzenia na ręce prezes zarządu Zaw-Kom Gabrieli Krawiec-Górzańskiej

Pierwszego lutego spółka Zaw-Kom obchodziła swój srebrny jubileusz. Niestety, przez obecną sytuację epidemiczną, nie było możliwe zorganizowanie większych uroczystości związanych z tym wydarzeniem. Tego dnia na ręce prezes Zaw-Kom - Gabrieli Krawiec-Górzańskiej - gratulacje i serdeczne życzenia złożyli burmistrz Zawadzkiego Mariusz Stachowski oraz przewodniczący rady miejskiej Dariusz Zajdel.

Spółkę zarejestrowano dokładnie 1 lutego 1996 r. Początkowo w jej skład wchodziły jedynie wodociągi, jednak z czasem poszerzano jej działalność. I tak w 1998 r. doszła działalność związana z ciepłownictwem, rok później przejęto administrację nad budynkami i mieszkaniami komunalnymi, a w 2000 r. rozpoczęto dbanie o wywóz i składowanie odpadów. Dodatkowo spółka, zgodnie z podpisywanymi umowami, zajmowała się także różnymi pracami m.in. dbaniem o tereny zielone, odśnieżaniem, czy troską o obiekty sportowo-rekreacyjne.

Od 2005 r. siedzibą Zaw-Komu jest obiekt przy ul. Świerklańskiej, w którym przyjmuje się mieszkańców gminy. Obecnie spółka zatrudnia 62 pracowników. Każdy z mieszkańców w jakiś sposób korzysta z jej usług. Bardzo mocno wrosła ona w krajobraz naszych miejscowości.

My również przyłączamy się do życzeń, życząc spółce dalszej owocnej pracy na rzecz gminy, a także dziękując wszystkim pracownikom za ich pracę, która nie zawsze jest widoczna, ale na pewno przez każdego odczuwalna!

 

KZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tadek
Tadek 21.02.2021, 23:13
dziadostwo..wystarczy czasem popatrzeć jak sie zabieraja do pracy...nie wspomne o odśnieżaniu ulic i chodników
Podpis
Podpis 18.02.2021, 01:32
Proponuję uczcić okrągłą rocznicę spółki uroczystą podwyżką cen wody, ścieków oraz wywózu śmieci dla mieszkańców naszej gminy.
czytelnik
czytelnik 2 dni temu, 13:28
Z taką propozycją to do Rady Miejskiej, bo radni muszą zaakceptować!

Pozostałe