Kasa na rozwój wsi

  • 12.02.2021, 12:24
  • PL
Kasa na rozwój wsi Szatnia niebawem zostanie przebudowana

W Niezdrowicach szykują się duże zmiany. Jeszcze w ubiegłym roku Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Niezdrowice przy pomocy gminy Ujazd wystąpiło do Stowarzyszenia Kraina św. Anny o udzielenie dofinansowania na zadanie pn. „Remont szatni sportowej na cele rekreacyjne i kulturalne wraz z utworzeniem ścieżki edukacyjno-rekreacyjnej o pszczołach w Niezdrowicach”. Udało się pozyskać dotację. We wrześniu niezdrowickie stowarzyszenie podpisało umowę z zarządem województwa opolskiego na finansowe wsparcie tego przedsięwzięcia. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i wynoszą niespełna 200 tys. zł. Realizacja inwestycji jest coraz bliżej...

- Jeszcze w lutym chcielibyśmy wyłonić wykonawcę inwestycji i przekazać plac budowy - zapowiada Artur Kiowski, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi Niezdrowice. - Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na szybkie rozpoczęcie działań - dopowiada.

Pierwszym etapem będzie remont i modernizacja szatni znajdującej się przy miejscowym boisku sportowym.

- Wykonana zostanie całkowita termomodernizacja budynku. Zlikwidujemy stary system grzewczy i zainstalujemy nowe urządzenie wraz z pompą ciepła - tłumaczy Artur Kiowski. - Wymienimy okna i drzwi, instalację wodno-kanalizacyjną. Odnowione zostaną też łazienki, gdzie znajdą się nowe umywalki, prysznice, toalety - wylicza.

Kolejnym elementem będzie utworzenie ścieżki edukacyjno-rekreacyjnej. W wyznaczonych miejscach powstaną tablice z informacjami o pszczołach i miodzie.

- Trasa będzie rozpoczynać się na boisku i poprowadzi wzdłuż ul. Kanałowej - wyjaśnia Artur Kiowski.

Zadanie ma zostać sfinalizowane jeszcze w tym roku.

Lokalni społecznicy mają więcej pomysłów i planów na wykorzystanie wiejskich terenów...

- Chcielibyśmy utworzyć dwie dodatkowe ścieżki, które będą informować o wodzie i lesie - informuje Agnieszka Urbańczyk ze Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi Niezdrowice. - Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać środki na realizację tych zadań. Złożyliśmy już kilka wniosków. Przedsięwzięcia zamknie projekt pn. „Niezdrowice lasem pachnące, wodą i miodem płynące”, który związany jest z rozwojem Niezdrowic - dodaje.

Działacze chcą by wioska po rewitalizacji była miejscem, interesującym i przyjaznym dla zwiedzających.

- Liczymy, że w przyszłości do naszej miejscowości przyciągniemy nie tylko turystów, ale także uda nam się podjąć współpracę ze szkołami - mówi Agnieszka Urbańczyk. - Zadbamy o to, żeby nowo powstałe szlaki służyły jak największej liczbie osób - podsumowuje.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe