Urząd do remontu

  • 11.02.2021, 08:24
  • KUB
Urząd do remontu Ten budynek przejdzie termomodernizację

Na początku stycznia rozstrzygnięto drugi przetarg na to zadanie. Pierwszy unieważniono we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy w postępowaniu przetargowym wzięła udział tylko jedna firma, która oferowała wykonanie prac za prawie 530 tys. zł. Tymczasem gmina planowała przeznaczyć na nie 250 tys. zł. Cena od jedynego oferenta znacznie przewyższała tę kwotę.

Tym razem do przetargu stanęły cztery firmy. Najtańszą ofertę, wynoszącą 360 190 zł, złożyła firma inżynierska Alog z Kędzierzyna-Koźla i to ona wygrała przetarg. Najdroższa propozycja cenowa przekraczała 643 tys. zł.

- Zostanie przeprowadzana termomodernizacja obiektu - mówi wójt Marcin Wycisło. - M.in. docieplenie dachu i daszków, remont elewacji, izolacja fundamentów, wymiana okien i drzwi, montaż rolet okiennych oraz prace elektryczne.

Remont całości ma potrwać do 30 czerwca.

Ciekawostka
Na budynku jemielnickiego urzędu, który przejdzie remont, znajduje się symbol Stowarzyszenia Kraina Św. Anny. Nie jest to malunek, lecz baner wykonany z siatki mesh. Został tu zawieszony w ramach promocji, w okresie wydatkowania środków unijnych na lata 2007-2013.
Co ciekawe, siatka mesh jest odporna na promienie UV i zmiany temperatur, jest też wodoodporna i nie poddaje się podmuchom wiatru, dlatego często stosuje się ją jako nośnik reklamy na budynkach.
Mimo to, czas i warunki atmosferyczne zrobiły swoje - jemielnicki baner wyblakł i nie wygląda już ciekawie. W trakcie remontu siatka zostanie zdjęta ze ściany urzędu i oddana stowarzyszeniu.
KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr Puka
Piotr Puka 15.02.2021, 07:01
Pan wójt Wycisło odremontuje budynek urzędu gminy Jemielnica. To kolejna ruina remontowana przez wójta. Wójt to odnowiciel starych bud. Po co remontować rudery na kredyt? Walczcie ze smogiem zamiast trwonić pieniądze na stare rudery!!!

Pozostałe