Nowe życie budynków na Zamkowej

  • 09.02.2021, 12:24
  • JG
Nowe życie budynków na Zamkowej fot. Gmina Strzelce Opolskie Podczas podpisywania umowy na rewitalizację budynków przy ul. Zamkowej. Od lewej członek zarządu spółki Adamietz Marcin Lepich, prezes zarządu spółki Adamietz i dyrektor zarządzający Szczepan Kusibab oraz burmistrz Strzelec Tadeusz Goc
To już pewne, że budynki przy ul. Zamkowej w Strzelcach Opolskich zostaną zrewitalizowane. W środę, 3 lutego, w urzędzie miejskim podpisano umowę z wykonawcą, którym została firma Adamietz.

Budynki nie były użytkowane od 15 lat i obecnie są w złym stanie. Gmina do ich rewitalizacji przymierzała się już od dłuższego czasu. W ostatnim przetargu udział wzięły trzy firmy, a najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ze Strzelec.

Większy budynek przy Zamkowej przekształcony zostanie w obiekt biurowy, przeznaczony w większości na siedziby organizacji pozarządowych. Na piętrze powstaną biura, w których pracować będzie mogło 30 osób. Na parterze pojawi się sala wykładowo-konferencyjna z 25 miejscami. W projekcie przewidziano pomieszczenia dla archiwum miejskiego, izby pamięci, pojawią się również publiczne toalety. Mniejszy budynek zaplanowano na kawiarnię, którą zgodnie z założeniami ma prowadzić podmiot ekonomii społecznej np. spółdzielnia socjalna. Większość powierzchni zajmie sala konsumpcyjna z barem i antresolą, obok ma też powstać ogródek letni.

- Epidemia koronawirusa sprawiła, że przesunęły się terminy wykonywania umów. Pierwszy przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj” również nie przyniósł oczekiwanych rozstrzygnięć. Realizacja zadania była zagrożona, na szczęście wszystko się dobrze potoczyło - mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego. - Cieszymy się, że rewitalizacją miasta, czyli zarówno budynków przy ulicy Zamkowej, jak i placu Żeromskiego zajmą się lokalne, sprawdzone firmy. Za przeprowadzenie rewitalizacji placu będzie odpowiadać konsorcjum składające się z Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Profectus i Zakładu Ogólnobudowlanego Artura Kiowskiego. W poniedziałek, 8 lutego, podpisaliśmy umowę z wykonawcą - dodaje.

Całkowita wartość rewitalizacji budynków na Zamkowej to 2 790 000 zł, z czego 1 180 563 zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. 

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edek z Branic
Edek z Branic 10.02.2021, 17:10
.. budynki [ nalezące do UM] przez 15 lat staly i niszczaly[ nie bylo gospodarza . Teraz zrobimy rewitalizacje [ za miliony] aby stworzyc miejsca pracy w budzetowce . '' mamo ja wariat kup mu komisariat]
Mary
Mary 09.02.2021, 20:39
A co jest z budynkiem przy ulicy Krzywoustego12 wygląda jak po wojnie dziury w budynku .Jest to jedyny budynek przy tej ulicy który jeszcze nie jest wyremontowany. Nie wiem na co czekają?Po deszczu stawy z wodą na podwórku że nie mozna przyjść to się głowie nie mieści. A miasto tylko remontuje budynki które są na widoku a na tylach miasta to już nikogo nie interesuje.WSTYD!!!

Pozostałe