Temat wraca jak bumerang

  • 06.02.2021, 12:24
  • Romuald Kubik
Temat wraca jak bumerang Tak wyglądała droga i ścieżka rowerowa w poniedziałek rano
W poprzedni numerze SO ukazał się artykuł na temat niewystarczającego odśnieżania ścieżek rowerowych oraz dróg powiatowych w gminie Leśnica. Czytelnicy nie zgadzają się z odpowiedzią jaką na ten temat udzielił starosta.

- Chciałbym się odnieść do artykułu o nieodśnieżonych ścieżkach rowerowych – mówi Czytelnik z Leśnicy - W kierunku Zdzieszowic ścieżka była odgarnięta tak z 2 cm od podłoża natomiast posypana nie była wcale! Wiem, bo dojeżdżam tamtędy codziennie do pracy. Pan starosta ma niesprawdzone informacje! Cały stan dróg w Leśnicy woła o pomstę do nieba! Wylotowe drogi lepsze mają na wsi niż w pseudo mieście! Wiecznie trzeba się prosić o chociażby doraźne klejenie dziur. - informował Czytelnik.

- Obojętnie jaka jest pora roku, to ścieżka rowerowa i droga powiatowa z Leśnicy do Zdzieszowic są zaniedbane – mówi kolejny Czytelnik – Wiosną, latem i jesienią ścieżka rowerowa jest zarośnięta, a droga wiecznie dziurawa. Na łamach Strzelca Opolskiego już kilkakrotnie ukazywały się artykuły na ten temat i dopiero po interwencji prasy cokolwiek jest tam robione. Osoby odpowiedzialne powinny same dbać o stan podległych im dróg i ścieżek rowerowych. Zimą cały czas jest problem z odśnieżaniem. Starosta chwalił się, że zrobił odcinek drogi pomiędzy Leśnicą a Krasową, a prawda jest taka, że ta droga jest mniej uczęszczana. Drogą pomiędzy Leśnicą a Zdzieszowicami codziennie wiele osób dojeżdża do pracy. Tutaj tylko sporadycznie kleją dziury, które po jakimś czasie i tak robią się jeszcze większe. Ponadto osobiście dzwoniłem do starostwa, żeby zgłosić, że firma, która wykonuje gazociąg robi tam bałagan. Niestety nie reaguje się na uwagi mieszkańców - mówił leśniczanin

- Zimowym utrzymaniem objętych jest ok. 300 km dróg powiatowych - komentuje starosta Józef Swaczyna - Ostatnie podsumowanie kosztów datowane na 26 stycznia opiewa na kwotę około 400 tys. zł. Koniec tygodnia to kolejne wyjazdy oraz wzmożona praca sprzętu. Przesunęliśmy w budżecie dodatkowe pieniądze na zimę, aby drogi były utrzymywane bez przerw, w zależności od potrzeb. Droga Leśnica – Zdzieszowice utrzymywana jest w standardzie podwyższonym i tak pozostanie do końca zimy. Na dzień dzisiejszy – poranek dnia 1 lutego, ścieżka jest odśnieżona, niska temperatura spowodowała, że zajechany śnieg jest śliski. Podjęliśmy zatem decyzję o posypaniu ścieżki. Powiat nie planuje w tym roku inwestycji na tym odcinku drogi, planowane oraz zaprojektowane są inne zadania w gminie Leśnica. Remonty nawierzchni będą oczywiście wykonywane, prace porządkowe po budowie gazociągu zostaną dokończone w korzystnych warunkach pogodowych - dopowiada starosta.

Aż strach pomyśleć, co by by się działo na drogach, gdyby wróciły normalne zimy - takie trwające dwa trzy miesiące z obfitymi opadami śniegu! Na razie zima odwiedziła nas na parę dni...

up

Romuald Kubik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe