Wywiad dał zwycięstwo

  • 04.02.2021, 08:24
  • KZ
Wywiad dał zwycięstwo Uroczyste wręczenie nagród w budynku Kurii Diecezjalnej w Opolu

W tym roku po raz siódmy Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu organizował Olimpiadę Wiedzy i Wartości w Sporcie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Sportowiec jako wzór osobowy”. Trwająca pandemia sprawiła, że uczniowie nie spotkali się, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, w Opolu, gdzie wypełniano test. W zamian zadaniem uczniów było przygotowanie autorskiego projektu w jednej z czterech kategorii (film, esej, wywiad lub prezentacja). W finale znalazły się 63 prace nadesłane przez uczniów szkół średnich z całej Polski. Zadaniem komisji, składającej się m.in. z osób zajmujących się sportem, było wyłonienie prac, które w jak najlepszy sposób ukazały temat tegorocznej olimpiady.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce uzyskała mieszkanka naszej gminy Anna Koj, uczennica Zespołu Szkół Publicznych - Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Opolu, którą wspomagała nauczycielka wychowania fizycznego Elżbieta Kamforowska. Laureatka przeprowadziła wywiad z pochodzącym z Zawadzkiego, uznanym bramkarzem reprezentacji Polski w piłce ręcznej Sławomirem Szmalem. Główną nagrodą w konkursie był voucher o wartości 2 tys. zł do jednego ze sklepów z elektroniką. W sumie nagrody otrzymało 20 laureatów olimpiady. Także szkoła, do której uczęszcza Anna, otrzymała voucher o wartości 1 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.

- Zapraszam i zachęcam do udziału w kolejnych edycjach Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie i niech ci sportowcy, którzy są dla was wzorem dalej nim będą, i wy także bądźcie wzorami w życiu dla innych - mówił ks. dr hab. Jerzy Kostorz, prof. UO, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu, jeden z inicjatorów olimpiady w materiale podsumowującym siódmą edycję.

Gratulujemy Annie sukcesu i życzymy dalszych, także na płaszczyźnie dziennikarskiej!

 

KZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe