Żędowicki koncert w wersji online

  • 28.01.2021, 12:24
  • KZ
Żędowicki koncert w wersji online W repertuarze znalazły się kolędy i popularne utwory bożonarodzeniowe

Pandemia wszystkim krzyżuje szyki, także ludziom kultury. Członkowie Żędowickiej Orkiestry Dętej, którzy w tym roku nie mogli zorganizować koncertu kolęd dla mieszkańców w formie stacjonarnej przenieśli go do sieci. I tak w jednym z serwisów pojawiło się ponad półgodzinne nagranie z pięknymi utworami w wykonaniu żędowickich muzyków. W koncercie nie wystąpiła jedynie orkiestra. Śpiewem uświetnili go Natalia Świerc, Lena Zientek, Wiktoria Lechowicz i Krzysztof Malecko.

- Występowanie w pustym kościele nie jest dla nas, wykonawców, prostą sprawą - przyznaje Natalia Świerc, jedna z artystek. - To właśnie publiczność daje niesamowitą energię - dodaje solistka.

Nagrań koncertu dokonano w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej w Żędowicach oraz na deskach Kinoteatru w Zawadzkiem. Całą oprawą techniczną zajęli się specjaliści. Dzięki temu w każdym domu mogła zagościć żędowicka orkiestra i soliści, aby umilić czas i uczynić zadość corocznej tradycji. Miejmy nadzieję, że za rok koncert odbędzie się normalnie, a w ławkach zasiądzie publiczność, by móc nagrodzić wykonawców oklaskami „na żywo”.

 

KZ

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe