Sołtys odchodzi z wiosną

  • 26.01.2021, 12:24
  • bea
Sołtys odchodzi z wiosną Sołtys odchodzi z wiosną

Krzysztof Graca pełni funkcję sołtysa Izbicka od dwóch lat. Przez ten czas udało mu się zrealizować wiele inicjatyw - wśród nich np. „Sprzątnie na spontanie”, digitalizację i przeniesienie do sieci wszystkich numerów „Wiadomości Izbickich”, wydawanych przez byłego proboszcza Józefa Kampkę, „KiWI”, czyli plenerowe kino w Izbicku, „Wakacje z pszczołami” - edukacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz Jarmark Adwentowy z prawdziwego zdarzenia. Dzięki zaangażowaniu sołtysa, w ubiegłym roku, wierni mogli w czasie lockdownu uczestniczyć online w transmisjach mszy świętej z kościoła w Izbicku. Na początku tego roku sołtys zachęcił mieszkańców do morsowania w izbickim stawie. Zrobiła się z tego cykliczna akcja. Planów jest jeszcze dużo, ale... sołtys zapowiedział, że rezygnuje.

- Nie od razu - uspokaja pan Krzysztof - Będę jednak sołtysem maksymalnie do czerwca - zaznacza. - Mam nadzieję, że przez ten czas znajdzie się kandydat na moje miejsce. Przekażę mu kanał komunikacyjny i przydatne e-narzędzia, które udało mi się wypracować, pomocne np. przy ustalaniu i kontroli wydatków z funduszu sołeckiego. Chętnie podzielę się również swoimi pomysłami.

Jak wyjaśnia sołtys, ciężko mu rezygnować z pełnienia funkcji, gdyż bardzo dobrze się w tej roli czuje, ale przeważyły względy rodzinne.

- Zeszły rok wniósł wiele zmian, nie tylko powiększyła mi się rodzina, doszły również obowiązki związane z pracą zawodową - a dzień nie jest z gumy. Priorytety muszą być jasne. Nie chcę być sołtysem tylko na pieczątce, takim który nic nie robi. To nie leży w mojej naturze. Gdy dzieci dorosną, chętnie do tego wrócę - dodaje z uśmiechem.

Krzysztof Graca chce przed odejściem zamknąć rozpoczęte projekty.

- Będziemy wymieniać ławki w centrum Izbicka, na swoją kolej czeka również ogrodzenie placu zabaw przy szkole podstawowej. Liczę, że uda mi się wykonać także wizualizację tegoż placu - zdradza - Marzy mi się taki, rozbudzający dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, z nietypowymi urządzeniami zabawowymi - mówi sołtys.

 

bea

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe