Turystyka w dobie pandemii

  • 16.01.2021, 12:12
  • up
Turystyka w dobie pandemii Punkt Informacji Turystycznej w Górze św. Anny

Mimo trudnego okresu dla wszystkich branż, w tym także dla branży turystycznej, Punkt Informacji Turystycznej w Górze św. Anny gościł w nieco skróconym sezonie licznych turystów, którzy pragnęli aktywnie spędzić czas wolny i poznać uroki gminy Leśnica.

- Sporym powodzeniem cieszyła się gra terenowa „Orienteering”, dzięki której w atrakcyjny sposób poznać można było nieznane miejsca w okolicy stawów w Raszowej, wokół Góry św. Anny, Poręby i Leśnicy oraz w „Śląskiej Szwajcarii”, czyli Czarnocinie - mówi Małgorzata Polak, pracownik PIT. Kolejnym „magnesem” przyciągającym turystów w nasze strony był projekt czeski „Wander Book”. Polega on na odwiedzeniu ciekawych miejsc w wybranych państwach Europy i zebraniu specjalnych naklejek do Dziennika Turystycznego. W naszej gminie to Góra św. Anny z bazyliką, kalwarią, czy amfiteatrem i Pomnikiem Czynu Powstańczego, ale także Leśnica z malowniczym rynkiem oraz odnowionym kościołem parafialnym.

PIT w Górze św. Anny odwiedziły także osoby wędrujące szlakiem św. Jakuba. Ze względu na ograniczenie możliwości dalszego podróżowania, bardziej uczęszczane były szlaki krajowe, w tym także szlak Jakubowy, prowadzący przez miejscowości gminy. Chętnie zaopatrywano się w paszporty i muszle jakubowe, które także dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej na Górze św. Anny. Ponadto Góra św. Anny znalazła się na mapie „Rajdu Przygodowego – Wyzwanie im. Antoniego Pawlety”, zorganizowanego przez klub sportowy z Suchego Boru. Zadaniem uczestników było pokonanie w określonym czasie rowerem 200 km lub pieszo 10 km i odnalezienie zaznaczonych na mapie punktów.

Punkt zacieśnił w minionym sezonie współpracę z Opolską Organizacją Turystyczną, z Zespołem Parków Krajobrazowych, z lokalnymi podmiotami turystycznymi, a szczególnie ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym. Dodatkowo nawiązał współpracę z nowo powstałym Muzeum Krzyża Świętego w Górze św. Anny.

- Mamy nadzieję, że przyszły rok pozwoli na dalszy rozwój w sektorze turystycznym i co za tym idzie, przyciągnie do naszej gminy wielu gości z kraju i zagranicy. Będzie nam niezmiernie miło powitać państwa w naszym punkcie, gdzie będziecie mogli zaopatrzyć się w ciekawe materiały informacyjne, mapy, przewodniki i ulotki o naszej pięknej ziemi leśnickiej i województwie opolskim – zaprasza Małgorzata Polak.

 

up

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe