Zezwolenia i kosmetyczne poprawki

  • 13.01.2021, 12:12
  • JG
Zezwolenia i kosmetyczne poprawki Otoczenie budynku wygląda inaczej. Żeby zobaczyć wnętrze mieszkańcy muszą jeszcze trochę poczekać

Od ponad roku trwają prace remontowe i adaptacyjne w budynku po byłej szkole przy ulicy Marka Prawego w Strzelcach Opolskich. O inwestycji pisaliśmy już kilkukrotnie na naszych łamach. Przypomnijmy, że parter i poddasze będą do dyspozycji Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej, a dwa piętra zostaną zagospodarowane na potrzeby gminy. Do nich zostaną przeniesione Gminny Zarząd Obsługi Jednostek z ulicy Wałowej, a także Referaty Inwestycyjno-Techniczny oraz Zarządzania i Gospodarowania Odpadami, które na razie mieszczą się w ratuszu.

Prace budowlane zostały już zakończone, zmieniło się również otoczenie czerwonej szkoły - nie ma boiska i placu zabaw, jest za to droga pożarowa i parking. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy budynek zostanie otwarty dla mieszkańców. Jak poinformowały nas Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego i Izabela Spałek ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury, do załatwienia zostało jeszcze sporo formalności. Trzeba uzyskać odpowiednie zezwolenia, podłączyć serwery, przygotować system. Wykonywane są także kosmetyczne poprawki. Zarówno pracownicy urzędu, jak i biblioteki, muszą mieć też czas na przeniesienie dokumentów i książek. Tych jest naprawdę sporo i przeprowadzka, szczególnie biblioteki, będzie wymagającym przedsięwzięciem, o którym z pewnością napiszemy na naszych łamach.

Przebudowa budynku składała się z dwóch części: adaptacja pomieszczeń na potrzeby gminy kosztowała niecałe 1,97 miliona złotych i była w całości sfinansowana ze środków własnych gminy; druga część to adaptacja pomieszczeń na potrzeby biblioteki, która została sfinansowana ze środków Strzeleckiego Ośrodka Kultury przy dofinansowaniu z programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Ta część kosztowała około 2,24 miliona złotych. Zadania podjęła się firma „Alog” z Kędzierzyna-Koźla.

Wykonaniem drogi pożarowej z miejscami postojowymi, oświetlenia wokół budynku oraz rozbiórką istniejących obiektów zajęła się firma Globetter. Wartość prac to niecałe 400 000 zł.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe