Tona prezentów dla najmłodszych

  • 06.01.2021, 08:24
  • JG
Tona prezentów dla najmłodszych W Gliwicach Dom Dziecka prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek. Tam prezenty trafiły w pierwszej kolejności

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i że potrafią zachęcić innych do pomagania. Strażacy zorganizowali akcję „Świąteczna paczka dla dzieciaczka”, podczas której zbierali m.in. zabawki, gry, książki, artykuły szkolne i higieniczne oraz słodycze. Wszystkie rzeczy jeszcze przed świętami trafiły do domów dziecka w Gliwicach, Kłodzku i Turawie, a także do Domu Pomocy Społecznej w Kadłubie.

- Ludzie bardzo pozytywnie odebrali naszą akcję i chętnie się dołączyli. Gdybyśmy zważyli wszystkie przyniesione rzeczy to myślę, że waga wskazałaby jedną tonę - było tego naprawdę bardzo dużo! - mówi Roman Gawlik, sołtys Grodziska. - Najpierw chcieliśmy jechać tylko do Gliwic, ale później, kiedy okazało się, że ludzie przynieśli nam tyle rzeczy stwierdziliśmy, że podzielimy to na kilka placówek - dodaje.

W akcję szczególnie zaangażowali się mieszkańcy Grodziska i okolicznych sołectw z gminy Strzelce, Zespół Placówek Oświatowych w Suchej, mieszkańcy Kotulina i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starych Siołkowic (powiat opolski).

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do zbiórki. Dzięki naszej wspólnej akcji wiele dzieci otrzymało pod choinkę piękne prezenty - dodaje sołtys i podkreśla, że niebawem będzie kolejna okazja, żeby pomóc najmłodszym. Wiosną druhowie będą zbierać ubrania dla podopiecznych Domu Dziecka w Kłodzku.

- W placówce jest też okno życia, dlatego przydadzą się rzeczy nawet dla maluszków. Będziemy informować o szczegółach - dodaje pan Roman.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe