Interpelacje, zapytania i wolne wnioski radnych

  • 26.12.2020, 12:24
  • up
Interpelacje, zapytania i wolne wnioski radnych
Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się 30 listopada, radni zgłosili kilka ważnych dla mieszkańców spraw.

- W Dolnej leży sterta liści na przystanku - mówi radny z tej miejscowości Witold Barteczko - Trzeba je usunąć i myślę, że od tego jest Zakład Gospodarki Komunalnej. Już na poprzedniej sesji mówiłem o ubytkach w drodze powiatowej w Dolnej, w stronę Olszowej. Z tego co widziałam, to poza miejscowością i zabudowaniami te ubytki zostały już uzupełnione, a w samej miejscowości - nie. Bardzo proszę, żeby zainterweniować w powiecie, żeby to zrobili, bo może jeszcze pogoda na to pozwoli.

- Przystanek w Dolnej zostanie wysprzątany - obiecuje burmistrz Łukasz Jastrzembski - Jeśli chodzi o drogę powiatową, to informację przekażemy do powiatu.

- Firma, która prowadziła gazyfikację w Leśnicy od kilku tygodni wstrzymała prace na ul. Kozielskiej. Czy firma się wycofała, czy jest to jakaś przerwa w inwestycji? - pyta radny z Leśnicy Marek Nowak - Czy dałoby radę oczyścić drogę dojazdową do górnej bramy cmentarza w Leśnicy, ponieważ jest bardzo zamulona i zabłocona.

- Jeśli chodzi o gazociąg, to firma wykonała na razie początek i koniec, i z informacji jakie do mnie dotarły, to mają problemy covidowo-kadrowe, ale absolutnie inwestycja nie jest zagrożona. Jak tylko uporają się z problemami kadrowymi, to inwestycja będzie zakończona. Co do drogi dojazdowej do cmentarza, to temat jest już zgłoszony i będzie realizowany - mówi burmistrz.

- Na ulicy 1 Maja w Leśnicy często jest awaria oświetlenia w związku z opadami deszczu - mówi radny z Leśnicy Roland Reguła - Naprawa polega na tym, że monterzy przyjeżdżają i wymieniają bezpiecznik i sytuacja powtarza się cyklicznie przy następnych opadach deszczu. Czy można to porządnie naprawić? Jak wygląda przygotowanie naszych służb do zimy?

- Sprawdzę w Tauronie, czy faktycznie jest to kwestia zamakania bezpiecznika linii. Rzeczywiście zauważono, że w tamtym rejonie Leśnicy częściej następuje awaria. Co do przygotowania do okresu zimowego to ZGK jak co roku jest dobrze przygotowany, a w tym roku będzie jeszcze lepiej, bo pojawi się niedługo nowy traktor z osprzętem - mówi Jastrzembski.

- Na krzyżówce ul. 1 Maja, Szpitalnej i Kościuszki, wyjeżdżając z urzędu można wpaść w dwie dość duże dziury. Druga kwestia dotyczy wzrostu cen za wywóz śmieci od nowego roku. Czy te ceny wzrastają, bo wszystko idzie w górę, czy też dlatego że Leśnica produkuje bardzo dużo śmieci? - pyta radny z Leśnicy Tomasz Sitnik.

- Dziś wysłałem maila do powiatu w temacie dziur. Jeśli chodzi o śmieci mamy podwyżkę z 19 zł na 25 zł za osobę za miesiąc. Główne założenie systemu śmieciowego polega na tym, że nie powinno się do niego dopłacać, czyli to co mieszkańcy płacą, powinno wystarczyć na funkcjonowanie w danej gminie. Z pryzmatu ekonomii i bilansowania się systemu wyliczona została kwota 25 zł - wyjaśnia burmistrz.

- W Zdzieszowicach są bakterie E.Coli w wodzie pitnej. Czy my mamy to samo ujęcie w gminie Leśnica, co Zdzieszowice? - pyta radny z Raszowej Zygmunt Pakosz.

- Gmina Zdzieszowice ma kilka ujęć wody. Jedno z nich jest na terenie gminy Leśnica w Krasowej, jednakże to ujęcie jest czyste - zapewnia burmistrz.

 

up

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe