Mają nowy sprzęt

  • 17.12.2020, 12:06
  • PL
Mają nowy sprzęt Tak wygląda wielozadaniowy namiot OSP Niezdrowice. Zmieścił się do niego wóz strażacki

Niedawno na łamach „Strzelca” pisaliśmy o modernizacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Niezdrowicach. Tym razem dzięki środkom otrzymanym z Fundacji Górażdże w wysokości 5 tys. zł oraz dofinansowaniu z budżetu gminy Ujazd na kwotę 4 tys. 889 zł, niezdrowicką jednostkę udało się wyposażyć w nowy namiot sanitarny.

- To bardzo duży namiot stałociśnieniowy o wymiarach 5,5 m x 5,5 m x 3,5 m, którego rozłożenie zajmuje zaledwie 15 minut - tłumaczy Adrian Urbańczyk, naczelnik OSP Niezdrowice. - Może być on wykorzystywany m.in. podczas pandemii koronawirusa jako punkt przejazdu i kontroli samochodów, mobilna stacja epidemiologiczna, przyszpitalna izba przyjęć, ale także może służyć w tradycyjnym ratownictwie podczas większych i poważniejszych wypadków jako schron dla poszkodowanych lub podczas wydarzeń gminnych jako punkt pomocy medycznej - informuje.

Taki sprzęt sprawdzi się nie tylko w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia, ale także posłuży w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom gminy.

 

PL

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe