Aktywne przedszkole w Raszowej

  • 12.12.2020, 12:24
  • Romuald Kubik
Aktywne przedszkole w Raszowej Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Zdrowie na talerzu”

Przedszkolaki z Raszowej wraz z nauczycielkami oraz rodzicami podejmują wiele ciekawych działań. - Zbieranie nakrętek to bardzo prosty sposób na to, aby zaangażować dzieci w pomoc innym, nauczyć je wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, jak również dbałości o nasze środowisko – mówią nauczycielki o jednej z inicjatyw. - Przyłączyliśmy się do akcji na rzecz Mateuszka. Ta przygoda trwa już trzeci rok. Dzieci podeszły do tego z dużym zaangażowaniem. Pełne worki nakrętek sprawiły wiele radości i wywołały uśmiech na twarzy Mateuszka i jego rodziców. Jesteśmy przekonani, że to najwspanialsza forma podziękowania jak i zachęta do dalszej zbiorki dla nas wszystkich.

W listopadzie w przedszkolu w Raszowej została przeprowadzona zbiórka środków higieny osobistej, chemii gospodarczej i kolorowanek dla podopiecznych Domu św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu.

- Rodzice naszych przedszkolaków otowrzyli swoje serca na potrzeby osób, które tak naprawdę nigdy nie zaznały prawdziwej miłości swoich rodziców. - chwalą nauczycielki - Przedszkole wykonało coś wspaniałego i wielkiego. Wszystkim rodzicom dziękujemy za hojność i wsparcie!

W raszowskim przedszkolu 25 listopada obchodzono Dzień Pluszowego Misia.

- Dzieci poznały historię pluszowego misia, dowiedziały się w jakich bajkach on występuje oraz z wielkim zainteresowaniem obejrzały krótki film prezentujący etapy rysowania misia, który dla wielu okazał się bardzo przydatny podczas późniejszego kreślenia misia na papierze. Kolejnymi atrakcjami były zabawy z chustą animacyjną, zabawa ruchowa przy piosence „Stary niedźwiedź”. Naszemu spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje takie jak degustacja herbatników oblanych miodem, oglądanie przygód Kubusia Puchatka, czy pamiątkowe zdjęcia w misiowej foto-budce – relacjonują nauczycielki.

W tym roku jednym z podstawowych celów przedszkola w Raszowej jest kształtowanie wśród dzieci postawy prozdrowotnej oraz proekologicznej. W ramach realizacji tego celu przedszkole uczestniczy w ogólnopolskich projektach edukacyjnych „Eko-ludek” oraz „Zdrowo i sportowo”. W związku z tym organizowanych jest wiele ciekawych zajęć.

- W listopadzie przedszkolaki z Raszowej miały okazję wziąć udział w organizowanym przez przedszkole i radę rodziców konkursie plastycznym pt. „Zdrowie na talerzu”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia i pogłębianie świadomości dotyczącej odpowiedniego żywienia – mówią nauczycielki - Wpłynęło aż 14 fantastycznych prac plastycznych, z których jury wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia. I miejsce zajął Filip Kosubek, II miejsce Natalia Buhl, III miejsce Jan i Stanisław Rudner. Wyróżnienia otrzymali: Marcelina Szczubełek, Michał Polewka i Tomasz Menzel. Laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor Iwony Pawlus gratulacje, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez radę rodziców. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i wykonane z dużą starannością. Uczestnikom serdecznie gratulujemy kreatywności oraz dziękujemy za zaangażowanie.

up

Romuald Kubik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe