Ciekawostki z murawy

  • 06.12.2020, 08:24
  • ZAG
Ciekawostki z murawy
PIŁKA NOŻNA: BS IV LIGA

*Zakończyła się runda jesienna w ligach piłkarskich prowadzonych przez Opolski Związek Piłki Nożnej. Do rozegrania zostało jeszcze kilka zaległych meczów, które nie odbyły się w planowanych pierwszych terminach. Cieszy jednak fakt, że udało się doprowadzić rundę jesienną do końca bez praktycznie żadnej przerwy. Nikt nie chciał bowiem powtórki z wiosny, gdy po zaledwie tygodniu rozgrywki najpierw zawieszono, by następnie zakończyć po rozegraniu połowy zaplanowanych meczów.

*W ostatniej kolejce BS IV Ligi Piast Strzelce Opolskie podejmował u siebie lidera rozgrywek - Ruch Zdzieszowice. Wszyscy spodziewali się wymagającego spotkania i tak w rzeczywistości było. Goście ze Zdzieszowic wygrali ostatecznie 2:0 i rundę jesienną kończą z dziewięcioma punktami przewagi nad drugim w tabeli LZS-em Starowice Dolne. Obydwie lokaty na górze tabeli po pierwszej części sezonu zajmują zatem spadkowicze z III Ligi.

*Piast Strzelce Opolskie jesień zakończył na jedenastym miejscu. Podopieczni Macieja Kułaka uzbierali w aż dwudziestu jeden meczach 29 punktów. Odnieśli osiem zwycięstw, tyle samo razy w komplecie oddali rywalom punkty, remisowali pięciokrotnie.

*O jedną pozycję wyżej uplasowała się nowa drużyna w gronie czwartoligowców - Odra II Opole. Dodana na listę tuż przed rozpoczęciem sezonu rezerwowa ekipa najlepszego klubu piłkarskiego na Opolszczyźnie radzi sobie jak do tej pory bardzo dobrze, choć początki były trudne.

*W tym sezonie na poziomie IV Ligi grają aż dwadzieścia dwa zespoły. Wszystko z powodu, a jakżeby inaczej, koronawirusa. Władze ligowe postanowiły bowiem, że po poprzednim sezonie do niższej ligi nie spadnie żadna drużyna, awansowali za to najlepsi, zajmujący po jesieni 2019 pierwsze i drugie miejsca w tabelach. Dlatego po zakończeniu tego sezonu z IV Ligi spadnie aż pięć ekip.

 

ZAG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe