Z mikrofonem przy podłodze...

  • 24.11.2020, 12:24
  • JG
Z mikrofonem przy podłodze... Podczas październikowej sesji trzech radnych nie było obecnych na sali. Kiedy chcieli coś powiedzieć, jedna z pań z biura rady podchodziła z mikrofonem do głośnika na podłodze... Teraz do takich sytuacji już nie będzie dochodziło

Sesje rady miasta są transmitowane na żywo za pomocą kanału Youtube. Linki do nich można znaleźć na stronie bip.strzelceopolskie.pl w zakładce „Rada miejska”. Od początku transmisji sesji docierały do nas głosy mieszkańców, którzy skarżyli się na słabą jakość dźwięku, która uniemożliwiała wręcz zrozumienie niektórych wypowiedzi radnych, burmistrzów i innych osób zabierających głos w dyskusji w czasie sesji.

Problem jeszcze bardziej uwidocznił się w ostatnich miesiącach, kiedy ze względu na pandemię kilku radnych zdecydowało się brać udział w sesjach zdalnie.

- Przestarzały system nagłośnienia i zła akustyka sali obrad sprawiała, że zarówno radni obradujący zdalnie, jak również radni i pracownicy urzędu, będący na sali obrad często nie słyszeli się wzajemnie, dźwięki były zniekształcone i urywane. Z tego względu podjęliśmy decyzję o zakupie głośnika centralnego oraz miksera cyfrowego, które zdecydowanie poprawiły jakość dźwięku i całej transmisji, co można było wyraźnie zauważyć i usłyszeć na ostatniej sesji - mówi Katarzyna Kaliciak, kierownik Referatu Organizacji w urzędzie miejskim. - Modernizacja systemu nagłośnienia była konieczna jeszcze z jednego powodu, a mianowicie wprowadzenia obowiązku transkrypcji tekstowej obrad Rady Miejskiej. Przy słabej jakości dźwięku było to właściwie niemożliwe do zrealizowania, system zmieniał wypowiadane słowa, urywał fragmenty zdań i funkcja ta nie spełniała swojej roli - dodaje.

Jak udało nam się ustalić w urzędzie kolejne sesje będą jeszcze lepszej jakości i nie trzeba będzie już zachodzić w głowę, kto co powiedział. Jeśli chodzi o transkrypcję nagrań, to wstępną będzie zajmował się program. Ale jak wiadomo jest to tylko system, który nie do końca potrafi wszystko wyłapać. Czasem zdarzają się też sytuacje, że któryś z radnych przez przypadek poda czyjeś dane osobowe, które nie powinny być upublicznione, a system może je zapisać. Dlatego nad ostateczną treścią napisów będzie pracować biuro rady.

Najbliższa sesja odbędzie się w środę, 25 listopada. Czy nagranie z obrad będzie już dostępne z napisami? Niebawem się przekonamy.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe