Raszowianie pod wrażeniem

  • 02.01.2020, 10:02
  • Urszula Ploch
Raszowianie pod wrażeniem Seniorzy spotkali się ze św. Mikołajem 6 grudnia

Członkowie klubu seniora z Raszowej spotkali się 6 grudnia z mikołajem. Organizatorkami odwiedzin świętego były sołtyska Maria Reinert i animatorka klubu Renata Łącka.

- Miało to być normalne spotkanie naszego klubu i panie były bardzo miło zaskoczone, że odwiedził je mikołaj - mówi sołtyska. - Każda z nich otrzymała słodki prezent. Potem odbyła się wspólna świąteczna biesiada. Paniom tak bardzo się podobało, że zaprosiły mikołaja już na przyszły rok.

W trzecią niedzielę adwentu 60 mieszkańców Raszowej wyruszyło na wycieczkę do Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej. Organizatorami wyjazdu byli koło DFK Raszowa oraz klub seniora.

- Gościnnie wystąpił dla nas zespół Frohsinn z Leśnicy - mówi Ewa Czeczor. - Uczestnicy wyjazdu byli pod wrażeniem ilości i okazałości eksponatów muzeum. Seniorzy wspominali, że kiedy byli dziećmi to właśnie takie obrazy świętych mieli w swoich domach. Był także czas na wspólne kolędowanie oraz kolację.

W okresie przedświątecznym koło DFK Raszowa, dzięki dofinansowaniu z konsulatu RFN, zorganizowało również warsztaty robienia wianków adwentowych, w których udział wzięło 27 osób.

Urszula Ploch

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe