Mostki do remontu

  • 18.11.2020, 12:24
  • KUB
Mostki do remontu O dokonanie przeglądu mostu w Centawie wnioskowała niedawno radna Ewa Ptok. Jak mówi, z zewnątrz konstrukcja wygląda dobrze, ale pod spodem mieszkańcy zauważyli rdzę. Podkreśla, że na drodze w Centawie jest bardzo duży ruch - jeździ nią coraz więcej pojazdów, w tym wiele ciężkich

Niedawno Czytelnicy dopytywali o stan mostków i przepustów w gminie Jemielnica. Szczególnie zaniepokojeni byli konstrukcjami na drodze powiatowej w Gąsiorowicach i dalej - w kierunku na Łaziska. Jak zauważają mieszkańcy, często przejeżdżają tędy samochody ciężarowe...

- Droga nie jest szczególnie solidnie wykonana - ocenia jeden z kierowców. - Jest wąska. Most i przepusty, które się na niej znajdują, mogą nie wytrzymać ciężaru. Zastanawiam się, czy są bezpieczne - dodaje.

Za drogę odpowiada strzeleckie starostwo powiatowe.

- Mostki są oceniane w skali 1-5 – wyjaśnia pracownik Wydziału Dróg. – Przeprowadziliśmy w tym roku ich inspekcję i stan nie jest najgorszy.

Mostek w Gąsiorowicach otrzymał 3 punkty w skali. Inspektorzy odnotowali tam ubytki materiałów nasypowych. Odnaleziono też podmycia pod pomostem. Naprawy odbędą się po uchwaleniu następnego budżetu – prawdopodobnie w lutym lub marcu 2021 roku. Trzeba tu też odrdzewić i pomalować balustrady. Ta renowacja odbędzie się prawdopodobnie dopiero w sierpniu przyszłego roku.

Okazuje się, że gorzej wypadł mostek na innej drodze powiatowej - w Centawie. Uzyskał 2,92 punktu. Na naprawy też trzeba będzie poczekać do przyszłego roku.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe