Budowa się odwleka?

  • 17.11.2020, 12:24
  • MM
Budowa się odwleka? Gmina Kolonowskie przygotowała już teren przy ul. Zakładowej, gdzie ma powstać Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Związek Międzygminny Czysty Region 21 października rozstrzygnął przetarg na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Kolonowskiem. Punkt zbierania odpadów ma powstać przy ulicy Zakładowej, nieopodal wieży telekomunikacyjnej. Koszt budowy po przetargu to 1 075 450 zł. Wykonawca zapewnił 7 lat gwarancji na wykonane roboty. Zgodnie z zapewnieniami firmy prace mają się zakończyć do 28 lutego przyszłego roku.

W Czystym Regionie dowiedzieliśmy się, że umowa z wybranym wykonawcą nie została jeszcze podpisana. Okazuje się że jedna z firm startujących w przetargu złożyła odwołanie. Obecnie sprawa jest analizowana przez Krajową Izbę Odwoławczą, ze względu na pandemię trudno ocenić, kiedy pojawi się orzeczenie.

Mieszkańcy wierzą, że powstanie punktu rozwiąże w dużej mierze problem wywozu odpadów do lasu. Dziś odbiory niestandardowych odpadów organizowane są kilka razy w roku. W praktyce okazuje się, że nie każdemu chce się czekać, a śmieci lądują w lesie. Jeśli powstanie PSZOK, nie będzie wymówki: odpady powinny być wywożone na legalne składowisko. Oby prace zostały wykonane jak najszybciej.

 

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe