Zalało Ci pole? Złóż wniosek

  • 13.11.2020, 13:30
  • JG
Zalało Ci pole? Złóż wniosek Niektóre z łąk i pól były całkowicie zalane

Wielu naszych Czytelników powtarza, że nie pamięta tak mokrej jesieni. Bywały lata, że pod koniec października leżał już śnieg i trzeba było uważać na śliskich drogach. Tym razem głównym zmartwieniem, szczególnie rolników, jest woda, która od kilku tygodni stoi na polach i łąkach. Na stronie urzędu miasta w ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja, że rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie strat w gospodarstwie rolnym w związku z wystąpieniem podtopień terenów pól uprawnych w następstwie podniesienia się wód płynących w rzekach i rowach w dniach 10 - 17 października.

- Wnioski o szacowanie strat można składać, natomiast należy mieć świadomość, że zgodnie z wytycznymi dla komisji, szacowaniu nie podlegają uprawy ozimin, które plon mają przynieść dopiero w roku kolejnym - wyjaśnia Jacek Kusidło, kierownik Referatu Rolnictwa urzędu miejskiego. - Producenci rolni, którzy potrzebują protokoły z szacowania strat np. w celu ubiegania się o kredyt klęskowy, bądź do wykazania, iż nie mieli możliwości wysiania poplonów, bądź zebrania buraków, czy kukurydzy na ziarno mogą składać wnioski – dodaje Jacek Kusidło.

Wnioski wraz z załącznikami przyjmowane są w Referacie Rolnictwa przy ulicy Zamkowej 4 (biuro 2) w Strzelcach Opolskich od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-13.00 i 14.00-17.00.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe