Kiedy znikną?

  • 11.11.2020, 12:46
  • KUB
Kiedy znikną? Drzewa przy tej alei niedługo zostaną wycięte

Wkrótce zmieni się krajobraz przy drodze powiatowej między Jemielnicą a Barutem. Zniknie stąd 57 topoli i kilka akacji. Powiat strzelecki wystąpił do gminy o pozwolenie na wycinkę i ją uzyskał. Jak informują władze gminy, mieszkańcy od dawna skarżyli się, że drzewa są stare i suche, a przy większych porywach wiatru - bardzo niebezpieczne dla ruchu drogowego i przejeżdżających tędy ludzi.

W Wydziale Dróg strzeleckiego starostwa dowiedzieliśmy się, że drzewa zostaną wycięte do końca lutego przyszłego roku. Nieco dłużej może potrwać porządkowanie terenu.

Niedawno zniknęło też 29 drzew przy innej drodze powiatowej - między Piotrówką a Barutem. Gmina Jemielnica nakazała powiatowi dokonać nowe nasadzenia w zamian za wszystkie ścięte drzewa.

 

KUB

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec_piotrowki
mieszkaniec_piotrowki 13.11.2020, 12:53
Na drodze pomiedzy Piotrówka a Barutem zostalo jedno drzewo wszystko inne zostalo wyciete. Wyglada jak by za niedlugo mialo sie przewrocic. Dlaczego nie zostalo wyciete ?
Bolo
Bolo 12.11.2020, 15:52
To już dawno powinno być usunięte a wszelkie szkody jakie kierowcy ponieśli z powodu spadających gałęzi powinni włodarzy tego regionu ponieść SUrowe KOnsekwecje, ale to surowe!!!!!!!!!!

Pozostałe