Wójt górnikiem

  • 01.01.2020, 08:03
  • Beata Kowalczyk
Wójt górnikiem Brygida Pytel dołączyła do górniczego stanu

W grudniu górnicy obchodzili swoje tradycyjne święto - Barbórkę. Organizowano tzw. Karczmy Piwne, w trakcie których nadawano wyróżniającym się pracownikom kopalń wyższe stopnie górnicze.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Górnika, odbywających się w Zakładach Wapienniczych Lhoist, wójt Brygidzie Pytel nadano tytuł Generalnego Honorowego Dyrektora Górniczego! Stopień ten przyznawany jest przez Ministra Energii za szczególne zasługi w dziedzinie górnictwa. Wójt otrzymała go za starania w uruchomieniu kopalni wapienia pomiędzy Otmicami a Siedlcem należącej do spółki Lhoist.

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, nie wiąże się ono z żadnymi korzyściami materialnymi i szczególnymi obowiązkami. Tytuł jest honorowy i nadawany dożywotnio - wyjaśnia wójt. - Otrzymali go również wicestarosta powiatu krapkowickiego oraz wójt Tarnowa. Posiada go też burmistrz Gogolina - dodaje.

W gminie Izbicko Lhoist wydobywa nowe złoża wapienia. Dla gminy oznacza to wpływy do budżetu z podatku od nieruchomości oraz od części opłaty eksploatacyjnej.

- W przyszłym roku dojdzie kolejny podatek - od taśmociągu, stanowiący 2 procent wartości tej inwestycji - wylicza wójt.

Lhoist, kierując się zasadami Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, wspomaga też gminę, dofinansowując różne przedsięwzięcia na jej terenie.

- Na przykład budowę nowego parku w Otmicach, sponsoruje też festyny czy imprezy sołeckie - informuje Pytel.

W najbliższym czasie gmina zwróci się do firmy o kolejne wsparcie - dofinansowanie modernizacji przyszkolnego boiska w Otmicach.

bea

Beata Kowalczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe