Tony śmieci w lasach

  • 09.11.2020, 09:58 (aktualizacja 10.11.2020, 10:43)
  • MM
Tony śmieci w lasach Nadleśnictwo Zawadzkie Dzikie wysypisko śmieci w lesie w pobliżu Zawadzkiego

Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych udostępniła na swoich stronach filmik prezentujący daniela, którego poroże zaplątało się w porzucony w lesie, ciężki, pleciony dywan. Zwierzę nie mogło poradzić sobie ze śmieciem, nie umiało się uwolnić, ani poruszać z takim obciążeniem na głowie. Przypadkowy spacerowicz wezwał pomoc. Leśnicy i strażacy pomogli rogaczowi.

Takie przypadki nie są odosobnione, nie zawsze jednak zwierze może liczyć na pomoc i uwięzione umiera w męczarniach. A śmieci do lasu wywożą ludzie. Pomimo, że tyle płacimy za wywóz śmieci i w opłacie mamy zapewniony odbiór wielu frakcji, nadal są osoby, które swoje odpady wolą porzucić w lesie.

Na zdjęciu widać dzikie wysypisko, które w ostatnim czasie powstało na terenie Nadleśnictwa Zawadzkie. Sprawę zgłoszono na policję. Sprawca jest namierzany, przez to śmieci wciąż nie zostały usunięte.

Leśnicy rocznie wydają miliony złotych na sprzątnie lasów. W samym Nadleśnictwie Zawadzkie w 2017 roku wydano 95 tysięcy złotych, w 2018 - 69 tysięcy, a w 2019 - 75 tysięcy. Szkoda tych pieniędzy, szkoda czasu i energii ludzi, którzy muszą to sprzątać, szkoda roślin i zwierząt, które cierpią z powodu zanieczyszczeń. Tych śmieci w ogóle nie powinno tam być!

MM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 10.11.2020, 17:30
Zgadza się,a gdzie są służby,sąsiedzi,znajomi wszyscy wiedzą ale nikt nie zgłasza!!!!!
Obserwator
Obserwator 10.11.2020, 13:20
Takie rzeczy robią t.z. polskie Niemcy którzy mają swoje domy w Polsce. Domy stoją puste a oni przyjeżdżają 2 lub 3 razy w roku i wielce remontują a śmieci do lasu bo gdzie jak kublow na śmieci nie mają i tu jest problem do rozwiązania ten sam problem jest w czasie zimy jak przyjadą na święta palą w piecu czym się da .i mówią Ale u nas w Niemczech to jest porządek nie to co tu a sami ten syf robią .
Niechadziaj
Niechadziaj 10.11.2020, 18:24
Masz dowody na twoje wypociny? Jeżeli tak to opublikuj, jeżeli nie to nie szczuj.

Pozostałe