Na Kozielskiej ruch jak w Rzymie

  • 10.11.2020, 12:24
  • JG
Na Kozielskiej  ruch jak w Rzymie Tir za tirem, osobówka za osobówką... Nie trzeba długo czekać na taki widok. Kierowcy jednak powinni pamiętać, że na Kozielskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Strzelec Opolskich, którzy mieszkają przy ulicy Kozielskiej.

- Na drodze jest ogromny ruch, jedzie samochód za samochodem. Najgorsze są duże ciężarówki, wtedy jest największy hałas - mówią. - Problem byłby mniej uciążliwy, gdyby samochody jechały tak jak należy, czyli z prędkością 40 km/h. Ale oczywiście większość kierowców nic nie robi sobie z ograniczenia i jadą ile się da. Przecież my tutaj mieszkamy i też chcielibyśmy spokojniej żyć - dodają zdenerwowani.

Co na temat ruchu na Kozielskiej mówią oficjalne dane? Co pięć lat wykonywane są Generalne Pomiary Ruchu, które stanowią podstawowe źródło informacji o ruchu drogowym w Polsce. Podczas kilku wyznaczonych w ciągu roku dni sprawdzane jest natężenie ruchu na wyznaczonych odcinkach. W tym roku odbywa się pomiar, ale jego wyniki będą znane dopiero za kilka miesięcy. Jeśli chodzi o dane, do których mamy dostęp to wyniki pomiaru z 2015 roku. Zgodnie z nimi ulicą Kozielską średnio w ciągu doby przejeżdża 4531 pojazdów. Największą część z nich, bo aż 3670 stanowią samochody osobowe i mikrobusy. Drugie miejsce należy do samochodów ciężarowych z przyczepą (335), a trzecie do lekkich samochodów ciężarowych, czyli dostawczych (322). Drogą średnio codziennie przejeżdża 109 samochodów ciężarowych bez przyczepy, 63 motocykle, 18 autobusów oraz 14 ciągników.

To oczywiście średnia, więc może zdarzyć się, że czasami liczba pojazdów jest większa lub mniejsza. Od ostatniego pomiaru minęło 5 lat, więc w kolejnym raporcie liczby te będą zupełnie inne. Oby tylko nie zmieniły się za bardzo na niekorzyść mieszkańców.

O ruchu na ulicy Kozielskiej rozmawialiśmy z sierż. sztab. Marią Popandą ze strzeleckiej policji. Poinformowała, że w tym roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiło się kilka zgłoszeń odnośnie tej drogi. Przede wszystkim dotyczyły one przekraczania prędkości.

- Jeśli chodzi o patrole drogówki to przeprowadzane są doraźne kontrole ulicy Kozielskiej, ale nie ma danych dotyczących ich liczby lub częstotliwości. W wyniku kontroli od początku roku policjanci ujawnili łącznie 38 wykroczeń w ruchu drogowym, głównie dotyczących przekraczania prędkości. Kończyły się one mandatami karnymi lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie - mówi Maria Popanda.

Nikt nie chciałby, żeby pod jego oknem codziennie przejeżdżało kilka tysięcy rozpędzonych pojazdów. Dlatego w imieniu mieszkańców apelujemy do kierowców, żeby zdjęli nogę z gazu i stosowali się do obowiązujących ograniczeń.

 

JG

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.11.2020, 23:34
Badanie ruchu powinno się odbywać na końcu ul, Kozielskiej to by był podwójny wynik.
Jestem na PiS i na PO
Jestem na PiS i na PO 13.11.2020, 19:18
Nie chcieliście chamy kilka lat temu obwodnicy to macie teraz ten kram, któremu jesteście sami winni.Musicie dalej glosować na Goca i na PO to dalej nikt wam obwodnicy nie zrobi. Glosujcie na PiS to wam stawek dla kaczek zrobią.....
Jarząbek Waclaw
Jarząbek Waclaw 11.11.2020, 12:56
Tak. Bierzemy łopaty i udajemy się niwelować teren pod obwodnicę... Podziwiam ”przenikliwość" myślenia prostego, niedouczonego rodaka. Potrafię nawet odgadnąć jego preferencje wyborcze. Zazdroszczę intelektu...
strzelczanin
strzelczanin 10.11.2020, 17:15
Bez obwodnicy nasze miasto będzie 'rozjeżdżane',p.Swaczyna,Goc co robicie w tym kierunku???
kk
kk 10.11.2020, 15:53
A w planach zagospodarowania przestrzennego i ochrony srodowiska Ratusza obwodnica jest juz gotowa od 2015 roku.
Glosujecie na komunistow to macie fige a nie obwodnice.

Pozostałe